Nietrzymanie moczu – krępujący problem, który można wyleczyć

Nietrzymanie moczu to krępujący problem, który można wyleczyć. Medycyna oferuje różne formy skutecznego leczenia.

Krępujący problem

Osoby cierpiące na nietrzymanie moczu niechętnie rozmawiają na temat swojej choroby. Wstydzą się jej objawów i obawiają się żenujących sytuacji. Bardzo często odsuwają się od aktywnego życia towarzyskiego. Nie wychodzą z domu, zamykając się w czterech ścianach, samotnie walcząc z problemem. Bywa, że popadają w depresję. Nietrzymanie moczu to powszechny problem, który może zaatakować w każdym wieku. Nieprzyjemny zapach czy plamy na ubraniu to niektóre z elementów wywołujących krępację i wstyd u chorych. Współczesna medycyna umożliwia leczenie tego schorzenia różnymi sposobami. Dając tym samym możliwość aktywnego życia, bez uciążliwego problemu układu moczowego.

Przyczyna choroby

Nietrzymanie moczu to nie wyrok na całe życie. Chorobę można skutecznie leczyć. Podstawą jest znalezienie jej przyczyny. W diagnostyce pomaga wizyta u lekarza specjalisty, czyli urologa. Szczegółowy wywiad pozwala zebrać wszelkie informacje na temat oddawania moczu. Czasami zleca się wykonanie dodatkowych badań, które mogą potwierdzić lub wykluczyć choroby bakteryjne. Przyczyn szuka się także w ludzkiej psychice, ponieważ ona także oddziałuje na nasze zdrowie, również fizyczne.

Metody leczenia nietrzymania moczu

Skutecznych metod leczenia nietrzymania moczu jest wiele. Wśród nich znajdziemy zarówno te inwazyjne jak i nie. Przy tego typu chorobie można przyjmować środki farmakologiczne. Na intensywne objawy schorzenia pomoże interwencja chirurgiczna. Zanim jednak zdecydujemy się na tego typu zabieg, warto poznać nieinwazyjne formy rozwiązania problemu. Specjaliści oferują specjalne zabiegi, polegające na elektrostymulacji, wstrzykiwaniu preparatów leczniczych czy metodzie laserowej. Nowoczesne technologie pozwalają bezpiecznie i skutecznie pozbyć się uciążliwego kłopotu, jakim jest nietrzymanie moczu. Leczenie może być szybkie i efektowne. Takie formy pozwalają na całkowity powrót do aktywności, tuż po zabiegu. Oprócz takich metod, popularne są również ćwiczenia mięśni Kegla, które można wykonywać samodzielnie, w każdej chwili, także profilaktycznie.

Na problem nietrzymania moczu znajdziemy wiele rozwiązań. Wybierzmy odpowiednią dla siebie metodę leczenia i cieszmy się pełnią życia, bez wspomnień na temat przykrych objawów choroby.

PODZIEL SIĘ: