Laser pomocny w leczeniu nietrzymania moczu

kobieta

Nietrzymanie moczu to dla wielu wstydliwy problem, który utrudnia normalne funkcjonowanie w społeczeństwie. Skutecznym sposobem rozwiązania go jest zabieg laserowy.

Nietrzymanie moczu

Osłabienie tkanek i mięśni ścian pochwy może powodować mimowolne oddawanie moczu. Taka dolegliwość często zdarza się także po porodzie czy w okresie menopauzy. Poczucie wstydu i ogromny dyskomfort mogą wpłynąć znacząco na nasze zdrowie psychiczne i kontakty społeczne.

Nowoczesna medycyna

Laser coraz częściej i chętniej jest wykorzystywany we współczesnej medycynie. Dzięki precyzyjności i małej inwazyjności zabiegi takie są bezpieczne i nie wymagają długiej rekonwalescencji. Dodatkowo zapewniają natychmiastowy efekt i ogromną skuteczność, czego przede wszystkim oczekują pacjenci. Coraz więcej klinik i gabinetów medycznych oferuje tego typu zabiegi na nietrzymanie moczu.

Laserowe działanie

Laser działa obkurczająco na ścianki pochwy. Wzmacnia cały obszar ujścia cewki moczowej, przywracając tym samym normalne jej funkcjonowanie. Zabieg ten trwa około 30 minut. Po jego wykonaniu tkanki będą bardziej elastyczne i napięte. Ćwiczenia mięśni Kegla dodatkowo wzmocnią jego efekty. Zwykle wystarcza wykonanie jednego zabiegu. Lekarze zapewniają gwarancję pozbycia się problemu nietrzymania moczu.

Efekty użycia lasera

kobieta

W przypadku młodych osób, efekty będą utrzymywać się przez lata. Ryzyko ociągnięcia tkanek może pojawić się w przypadku porodu. Zabieg z wykorzystaniem mocy lasera może nie dopuścić do uszkodzenia tkanek, poprzez ich silne wzmocnienie. Kobiety w okresie menopauzy poddające się temu zabiegowi muszą przyjmować hormony, które pozwolą na utrzymanie efektów zabiegu.

Laserowy zabieg pozwoli na praktycznie całkowite pozbycie się dokuczliwego problemu nietrzymania moczu. Taka inwestycja zapewni nam komfort fizyczny i psychiczny na długi czas.

PODZIEL SIĘ: