Skuteczne metody leczenia nietrzymania moczu

Skuteczne metody leczenia nietrzymania moczu
Bermix Studio z Unsplash

Nietrzymanie moczu jest dolegliwością, którą można skutecznie leczyć. Rynek medyczny oferuje wiele różnych metod.

Z tym problemem zmagają się zarówno młode jak i starsze osoby. Odpowiednie ćwiczenia oraz mniej lub bardziej inwazyjne metody pomogą w leczeniu tego problemu.

Trening mięśni

Trening mięśni to najprostszy sposób, jeśli choroba nie jest w zaawansowanym stadium. Napinanie i rozluźnianie mięśni dna miednicy można wykonywać praktycznie wszędzie. Aby wzmocnić efekt ćwiczeń można wprowadzić do pochwy specjalny ciężarek, który będzie dodatkowo obciążał mięśnie. Taki, założony przez lekarza obciążnik usprawni pracę naszej miednicy.

Środki farmakologiczne

Stosowanie leków jest skuteczną metodą, kiedy same ćwiczenia nie są już wystarczające. Odpowiednie leki zahamują skutki nietrzymania moczu. Częstotliwość wizyt w toalecie może się zdecydowanie zmniejszyć. Również dla osób pracujących fizycznie, cierpiących na tą dolegliwość poleca się tabletki. Terapia może także polegać na przyjmowaniu hormonów, uszczelniających cewkę moczową. W doborze odpowiednich leków pomoże konsultacja z lekarzem.wc

Operacja

Kliniki ginekologiczne oferują zabiegi leczące nietrzymanie moczu. Kiedy chcemy raz na zawsze pozbyć się problemu nietrzymania moczu warto zainwestować w taki zabieg. Lekarze gwarantują wysoką skuteczność takiej metody.

Leczenie laserowe

Nieinwazyjną i zarazem najnowocześniejszą metodą jest leczenie laserowe. Nowoczesne technologie za pomocą wiązek lasera dają pożądany efekt, nie powodując żadnego dyskomfortu. Taki zabieg może być przeprowadzany u kobiet w każdym wieku. Wymaga konsultacji z ginekologiem i jest wykonywany w specjalnych klinikach. Taka forma leczenia jest dość kosztowna, ale zapewnia skuteczność i zadowolenie.

Skutecznych metod jest wiele. Warto wybrać taką, która najbardziej nam odpowiada, by móc zapomnieć o problemie nietrzymania moczu.

PODZIEL SIĘ: