Leczenie nietrzymania moczu ( NTM ) przy użyciu lasera

Osoby, które tracą kontrolę nad oddawaniem moczu, odczuwają dyskomfort. Schorzenie to dotyka głównie kobiety.

Ryzyko inkontynencji wzrasta wraz z wiekiem. Z pomocą przychodzi nam laserowe leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu. Ta nowoczesna metoda ma na celu przywrócenie napięcia i sprężystości mięśni dna miednicy i górnej ściany pochwy. Laser stymuluje syntezę włókien kolagenowych. Jednocześnie przyczynia się do obkurczenia istniejących tkanek poddanych zabiegowi.

U osób, które poddają się temu zabiegowi, dochodzi do wzmocnienia powięzi wewnątrzmiedniczej, ścian pochwy i ujścia cewki moczowej. Wskutek leczenia wysiłkowego nietrzymania moczu tkanki stają się napięte i elastyczne. Równolegle zmniejsza się obwód pochwy. Za sprawą lasera ustępują uciążliwe dolegliwości i wzrasta jakość życia.

Po przeprowadzonym zabiegu należy regularnie ćwiczyć mięśnie Kegla, ponieważ aktywność fizyczna pozwala utrzymać pożądany efekt na dłużej. W przypadku lekkiego lub średnio zaawansowanego wysiłkowego NTM pojedynczy zabieg rozwiązuje problem. Metoda z wykorzystaniem lasera jest bezinwazyjna, bezbolesna i nie wymaga znieczulenia.

PODZIEL SIĘ: