Nietrzymanie moczu – jak żyć aktywnie z tą chorobą?

nietrzymanie-moczu

Nietrzymanie moczu często zamyka chorych na wszelką aktywność fizyczną i towarzyską. Jak żyć aktywnie z tą chorobą?

Nietrzymanie moczu – powód alienacji

Osoby dotknięte nietrzymaniem moczu bardzo często alienują się od społeczeństwa. Poczucie wstyd, zażenowania i wynikające z tego kompleksy sprawiają, że chorzy nie chcą wychodzić z domu, uprawiać sportów czy spotykać się z przyjaciółmi. Obawiają się kłopotliwych sytuacji i wyśmiania. Nie chcą ujawniać swojej choroby, co jeszcze głębiej wpływa na ich psychikę a tym samym spadek jakości życia. Wszelka aktywność życiowa osuwa się na daleki plan. Myśli przejmuje uporczywe nietrzymanie moczu i objawy z nim związane.

Skuteczne leczenie – szansa na poprawę życia

Dużą szansę na poprawę życia i pozbycie się choroby proponuje medycyna. Zarówno tradycyjna jak i ta nowoczesna daje możliwość skutecznej walki ze schorzeniem. Leczenie farmakologiczne, chirurgiczne czy laserowe jest sposobem na zmianę jakości codziennego funkcjonowania oraz poprawę zdrowia psychicznego, które jest równie ważne jak to fizyczne. Dzięki różnym metodom leczenia można całkowicie powrócić do wszelkich aktywności, prowadząc normalny tryb życia.

Środki ochronne, stosowane przy chorobie

Istnieją różne środki ochronne, umożliwiające aktywne życie z chorobą nietrzymania moczu. Producenci starają się spełnić wszelkie oczekiwania pacjentów, zachowując dyskrecję i komfort codziennego użytkowania. Na rynku dostępne są specjalne wkładki urologiczne, niwelujące nieprzyjemny zapach i zabezpieczające bieliznę oraz narządy intymne. Dzięki nim, można swobodnie uprawiać sport, bez obawy przed wpadką. Poczucie wygody i komfortu jest priorytetem dla firm produkujących tego typu środki, dzięki czemu powstaje ich coraz więcej.

Akceptacja choroby

Akceptacja jest jednym z ważniejszych aspektów, które pozwoli nam w pełni cieszyć się aktywnym życiem. Zmiana naszego myślenia umożliwi nam poradzenie sobie z wszelkimi problemami. Nietrzymanie moczu nie jest chorobą, której nie da się wyleczyć. Odpowiednie nastawienie do niej to połowa sukcesu na drodze do pełnej aktywności. Osoby cierpiące na to schorzenie powinni o tym pamiętać.

Nietrzymanie moczu jest chorobą, z którą można aktywnie funkcjonować. Odpowiednie środki oraz właściwe podejście do problemu pozwolą nam na korzystanie z aktywnego życia, każdego dnia.

PODZIEL SIĘ: