NTM z powodu stresu

NTM z powodu stresu

Nietrzymanie moczu może się ujawniać w stresujących sytuacjach. Osoby cierpiące na NTM doznają różnych jego objawów, które mają również inne przyczyny. Wyróżnia się NTM wysiłkowe, powodowane wzrostem ciśnienia w jamie brzusznej, osłabienie mięśni dna miednicy, Kegla.

Zdarza się też nietrzymanie moczu z parcia naglącego, które wymaga częstych wizyt w ubikacji. Jedną z przyczyn popuszczania okazuje się stres.

Stres może być jednym z powodów nieutrzymywania zawartości pęcherza w przypadku parcia naglącego. Osoby cierpiące na NTM w nieprzyjemnej sytuacji mogą poczuć chęć oddania moczu, często bardzo naglącą. Bardzo często zdarza się, że osoba chora nie wytrzymuje parcia i następuje jego mimowolny wyciek. Stosowanie odpowiedniej terapii, najczęściej farmakologicznej, może pomóc załagodzić, a nawet pozbyć się tych dolegliwości.

Dzieci

Popuszczanie moczu w nieprzyjemnych, stresujących momentach często zdarza się dzieciom. Mówi się o moczeniu nocnym, jednak problemem tego samego kalibru są właśnie kłopoty z pęcherzem z powodu stresu. Ważne jest to, aby porozmawiać z dzieckiem, dowiedzieć się co konkretnie powoduje u niego takie, a nie inne objawy. Konieczne może okazać się noszenie odpowiednich środków higienicznych, a także wizyta u specjalisty, w tym psychologa.

Aleksandra Wiktor

PODZIEL SIĘ: