5 ważnych kwestii, o których powinni pamiętać chorzy na nietrzymanie moczu

kobieta

Problem nietrzymania moczu dotyka coraz większą liczbę osób w różnym wieku. Chorzy powinni pamiętać o kilku istotnych kwestiach, związanych z tą wstydliwą dolegliwością.

Wiek ma znaczenie

Mimo, iż nietrzymanie moczu dotyka osoby w różnym wieku, grupę ryzyka stanowią w dużej mierze osoby starsze, przewlekle chore. Wraz z wiekiem, w naszym organizmie dochodzą różne zmiany. Wiele osób unieruchomionych i obłożnie chorych, którzy nie są w stanie kontrolować swojej fizjologii, boryka się z tym trudnym problemem.

Dobór środków higienicznych

Producenci oferują różne środki higieniczne, które pomagają w walce z nietrzymaniem moczu. Odpowiednie wkładki chłonne czy majtki zapewnią komfort w codziennym funkcjonowaniu i życiu. Osoba chora będzie mogła swobodnie prowadzić aktywny tryb życia. Z każdym problemem można sobie poradzić, warto więc sprawdzić ofertę dostępnych w aptekach środków urologicznych.

Dbanie o higienę intymną

Chorzy na nietrzymanie moczu muszą pamiętać o higienie intymnej. Dbanie o nią zapewni nie tylko świeżość i komfort ale także zapobiegnie powstawaniu stanów zapalnych. Codzienna higiena wymaga mycia i zmiany bielizny po każdej wpadce. Warto także stosować płyny czy żele do higieny intymnej, które chronią przed rozwojem bakterii i grzybów.

Ćwiczenie mięśni Kegla

kobieta

Mięśnie Kegla, zlokalizowane na dnie miednicy są odpowiedzialne za pracę układu moczowego. Wraz z wiekiem ich elastyczność i jędrność się zmniejsza, co może powodować problem nietrzymania moczu. Regularne ćwiczenia mięśni Kegla pozwolą wzmocnić te partie ciała. Dzięki temu nasza walka z problemem stanie się o wiele bardziej skuteczniejsza.

Formy leczenia

Nietrzymanie moczu to schorzenie, które można leczyć. Medycyna oferuje środki farmakologiczne, które dobierze nam lekarz specjalista. Oprócz tego możemy zastosować operację chirurgiczną bądź zabieg ginekologiczny. Nowoczesne metody leczenia oparte na działaniu lasera są kosztowne, ale ich skuteczność jest bardzo duża.

PODZIEL SIĘ: