Jak zlikwidować zaczerwienienia na policzkach?

Jak zlikwidować zaczerwienienia na policzkach

Czerwona twarz jak u osoby, która często nadużywa alkoholu lub bez przerwy jest zawstydzona, tony podkładów kryjących i ciągle podrażniona skóra twarzy. Jeżeli wszystkie te zjawiska dobrze znasz, najprawdopodobniej masz skórę naczynkową – jedną z najtrudniejszych do pielęgnacji. Na szczęście nowoczesna kosmetologia zwiększa wiedzę w tym zakresie i pozwala poradzić sobie z problemem.

Dlaczego mam skórę naczynkową?

Skóra naczynkowa jest bardzo cienka, przez co naczynia krwionośne, gdy ulegają rozszerzeniu, są bardziej widoczne. Ponadto naczynia, które są bardziej narażone na działanie czynników środowiskowych, pękają i pozostawiają brzydkie ślady na twarzy. Skóra naczynkowa nie jest wystarczającą barierą ochronną dla naczyń włosowatych znajdujących się pod skórą przez co jest również bardzo delikatna i wrażliwa na działanie wszelkich zewnętrznych czynników.

Jak ją pielęgnować?

Pielęgnacja skóry naczynkowej powinna być skupiona na głębokim nawilżaniu i ciągłym wzmacnianiu bariery ochronnej skóry. Najważniejsza jest ochrona przed promieniowaniem słonecznym, niskim, jak i wysokimi temperaturami i środkami drażniącymi skórę. Kremy dla osób ze skórą naczynkową powinny zawierać filtry UVA i UVB, a także witaminę K, C i rutozyd, który wzmacniają naczynka. Najczęściej stosowane kosmetyki to Redbloker krem, C- kapilax krem, Flos-lek Naczynka Pro krem. Ponadto w dni bardzo słoneczne twarz powinna być osłonięta, a dla uzyskania opalenizny lepiej jest użyć delikatnego samoopalacza. W chłodne dni należy używać bardziej tłustych kremów. Kosmetyki myjące powinny być bardzo delikatne, bez składników ścierających.

Zabiegi w gabinecie kosmetycznym

Skóra naczynkowa bardzo dobrze reaguje na wszelkie zabiegi głęboko nawilżające. Oporne naczynka, które nie chcą się obkurczyć, można zamknąć. Taki zabieg należy wykonać w sprawdzonym gabinecie medycyny estetycznej. Zanim zostaną wykonane zabiegi, lekarz powinien dokładnie zdiagnozować każdy przypadek. Ważne jest, aby określić, na jakim etapie jest schorzenie, aby odpowiednio dostosować terapię.

PODZIEL SIĘ: