Trener pneumatyczny mięśni Kegla

Nietrzymanie moczu, zwane również inkontynencją, może mieć charakter wysiłkowy lub stanowić efekt nadreaktywności mięśnia wypieracza pęcherza moczowego. Czasem zdarza się, iż choroba przyjmuje mieszaną postać.

Przeprowadzone badania pozwalają wnioskować, iż problem nietrzymania moczu dotyczy co czwartej kobiety. To schorzenie często dotyka panie, które rodziły siłami natury. Czasem podczas porodu pojawiają się komplikacje i dochodzi do uszkodzenia przepony moczowo-płciowej mięśni dna miednicy (mięśni Kegla).

Wśród czynników sprzyjających wystąpieniu zaburzeń dyzurycznych, związanych z oddawaniem moczu, wymienia się: nietrzymanie moczu w ciąży, częste infekcje dróg moczowych, palenie papierosów, podnoszenie ciężarów, wydłużony II okres porodu.

Młode matki powinny jak najszybciej podjąć działania fizjoterapeutyczne. Lekarze zalecają ćwiczenia mięśni Kegla, elektrostymulację mięśni przepony moczowo-płciowej i metody biofeedbacku. Z pomocą przychodzi trener pneumatyczny mięśni Kegla z funkcją biofeedbacku.

Jest to innowacyjne urządzenie przeznaczone do ćwiczeń mięsni przepony moczowo-płciowej. Kiedy dochodzi do skurczu mięśni wokół napełnionej powietrzem sondy dopochwowej, powstaje bodziec, który jest rejestrowany przez aparat. Na monitorze pojawia się parametr informujący o sile skurczu. Ten innowacyjny aparat pozwala ćwiczyć mięśnie Kegla.

W skład treningu wchodzi 10 cykli wolnych i szybkich napięć mięśni, a na ekranie wyświetlają się parametry informujące o sile skurczu i czasie jego trwania. Ćwicząc mięśnie przepony moczowo-płciowej i krocza, możemy w znacznej mierze ograniczyć problem nietrzymania moczu. Jednocześnie trening mięśni Kegla zwiększa satysfakcję z życia seksualnego.

PODZIEL SIĘ: