Sposoby leczenia nietrzymania moczu po porodzie

po-porodzie

Nietrzymanie moczu to wstydliwa dolegliwość. Często borykają się z nią kobiety po urodzeniu dziecka. Odpowiednie sposoby pozwolą na rozwiązanie tego kłopotu.

W okresie ciąży dziecko naciska na macicę, co może być przyczyną problemów z pęcherzem. Zdarza się, że takie objawy jak popuszczanie moczu utrzymują się także po porodzie. Są sposoby, które pomogą w skutecznej walce z nietrzymaniem moczu.

Ćwiczenie mięśni Kegla

Trening odpowiednich partii mięśni pochwy i odbytu. Tego typu ćwiczenie można wykonywać zarówno podczas oddawania moczu jak i poza toaletą. Ważna jest regularność ćwiczeń i długi okres ich wykonywania. Tylko takie podejście da zadowalające efekty. Gimnastyka mięśni Kegla nie tylko wzmocni je, ale także dodatkowo poprawi jakość życia seksualnego.

Środki farmakologiczne

Nietrzymanie moczu można również leczyć farmakologicznie. Odpowiednie leki dobrane przez lekarza specjalistę, pomogą zmniejszyć skurcze pęcherza, występujące po ciąży. Przy takim schorzeniu poleca się także kuracje hormonalne. Leki na pewno zmniejszą częstotliwość wizyt w toalecie. Na rynku znajdziemy szereg różnych środków farmakologicznych.

Chirurgiczna interwencjaciąża

Przy bardzo uciążliwych objawach nietrzymania moczu warto rozważyć zabieg chirurgiczny. Operacja może być najskuteczniejszą metodą, po której całkowicie zapomnimy o wstydliwym problemie. Zanim zdecydujemy się na taką ingerencję, konieczna jest wcześniejsza konsultacja z lekarzem. Zabieg ten jest refundowany, ale można wykonać go także w prywatnych szpitalach oraz klinikach medycznych.

Laserowa siła

Alternatywą dla inwazyjnych zabiegów jest metoda laserowa. Jest idealna dla osób, które chcą uniknąć wszelkich ciąć i blizn. Taka forma leczenia jest bezpieczna i bardzo skuteczna. Niestety jest również kosztowna. Gabinety zajmujące się ginekologią estetyczną oferują tego typu zabiegi, które także wymagają konsultacji lekarskiej.

PODZIEL SIĘ: