Ginekologia estetyczna – sposoby leczenia nietrzymania moczu

Ginekologia estetyczna
Vitaly Nikolenko z Unsplash

Nietrzymanie moczu u kobiet nie jest już tematem tabu. Coraz więcej przedstawicielek płci pięknej przestaje wstydzić się tej dolegliwości. Mówią one o swoim problemie, a także próbują podjąć czynności zaradcze, które pomogą im normalnie funkcjonować i nie przejmować się swoimi dolegliwościami. Jakie są więc metody powstrzymujące nietrzymanie moczu?

Na czym polega problem?

Nietrzymanie moczu to powszechny problem. Pojawia się przede wszystkim u kobiet w okresie menopauzy lub po przebytych porodach. Jego pojawienie się jest zazwyczaj związane z rozciągnięciem pochwy i osłabieniem mięśni dna miednicy, czyli mięśni Kegla. Powoduje dyskomfort przy kichaniu, śmianiu się, aktywności fizycznej. Warto rozwiązać ten problem, aby odzyskać komfort i cieszyć się pełnią życia. Istnieją trzy rodzaje nietrzymania moczu – wysiłkowe, które związane jest z niewydolnością cewki moczowej, zwłaszcza mechanizmów jej zamknięcia; naglące, mające związek z nadmierną pracą mięśnia wypieracza pęcherza lub mniejszej nierozciągliwości ścian pęcherza lub nietrzymanie moczu mieszane. Przede wszystkim leczy się wysiłkowe nietrzymanie moczu.

Skuteczna metoda

Jedną z najbardziej skutecznych metod polecanych jako leczenie nietrzymania moczu jest ginekologia estetyczna: http://www.klinikiziemlewski.pl/ginekologia-estetyczna. Są to nieinwazyjne zabiegi, które w krótkim czasie rozwiązują problem i poprawiają komfort życia pań. Zaletą takich metod jest szybka rekonwalescencja i natychmiastowy powrót do pracy, czy wcześniejszych aktywności.

Jak dokładnie wyglądają zabiegi ginekologii estetycznej?

Do wyleczenia wysiłkowego nietrzymania moczu wykorzystuje się laser Fotona lub laser Mona Lisa Touch. Oba lasery działają poprzez fototermiczne obkurczanie pochwy. Dzięki laserowi i wiązce którą on wysyła następuje wzmocnienie ujścia cewki moczowej, ścianek pochwy oraz powięzi wewnątrzmiedniczej. Dzięki temu, problem nietrzymania moczu znacząco się zmniejsza lub wręcz przestaje istnieć. Oprócz tego zabiegi laserowe gwarantują obkurczanie tkanek, stymulacje włókien kolagenowych, co dodatkowo wpływa na przywrócenie poprawnego funkcjonowania cewki moczowej.

Jak dokładnie wygląda zabieg?

W celu przeprowadzenia zabiegu niezbędne jest zakwalifikowanie do zabiegu przez lekarza oraz aktualne badanie cytologiczne. Oba zabiegi laserowe wyglądają podobnie. Do pochwy lekarz wprowadza specjalną głowicę lasera, który to swoimi promieniami wpływa na zmianę całej śluzówki pochwy. Co ważne, sam zabieg jest bezbolesny i nie wymaga nawet znieczulenia.

Jakie efekty można uzyskać po zabiegach?

Zabieg przywraca prawidłowe funkcjonowanie cewki moczowej. Dzięki temu nietrzymanie moczu przestaje być wstydliwym problemem. Oprócz tego po zabiegu kobiety odzyskują komfort i psychiczny i fizyczny, ponieważ nie musza się obawiać, że nietrzymanie moczu spotka ich w najmniej odpowiednim momencie.

Gdzie można przeprowadzić taki zabieg?

Przykładem jest Klinika Ginekologii Estetycznej Ziemlewski: http://www.klinikiziemlewski.pl/.

Tam znajdziemy oba z oferowanych zabiegów laserowych – Fotona i Mona Lisa Touch. Warto również zwrócić uwagę, że te kliniki obecne są w wielu miastach, a także oferują możliwość zapłaty ratalnej za oferowane przez siebie zabiegi.

Bezpieczeństwo

Same zabiegi otrzymały już nawet nagrodę Cosmopolitan 2013, jako najlepszy zabieg medycyny estetycznej. Warto więc wykorzystać zdobycze medycyny i pozbyć się swoich problemów. Zwłaszcza ze względu na to, że zabieg jest prosty, bezbolesny i nie wymaga hospitalizacji i długotrwałej rekonwalescencji. Wpływa to dodatkowo na jeszcze większe bezpieczeństwo metody.

Artykuł sponsorowany

PODZIEL SIĘ: