Sonda dopochwowa do elektrostymulatorów mięśni dna miednicy.

Mięśnie dna miednicy, zwane inaczej mięśniami Kegla, stanowią podporę dla kości miednicy. Dbanie o ich kondycję jest w szczególności ważne dla kobiet.

Kontrolują one zarówno oddawanie moczu, jak i zależy od nich jakość doznań w czasie stosunku seksualnego. Po porodzie naturalnym czy w okresie menopauzy, często wiotczeją i konieczne jest wtedy wykonywanie specjalnych ćwiczeń na ich wzmocnienie. Pomocne w tym procesie jest używanie specjalnej sondy dopochwowej, wysyłającej do mięśni impulsy elektryczne o niskiej amplitudzie.

Sondę umieszcza się wewnątrz pochwy, impulsy zaś stymulują jej mięśnie do skurczu. Regularne używanie sondy pozwala na wzmocnienie mięśni dna miednicy. Tego typu sondy do elektrostymulacji poleca się przede wszystkim kobietom cierpiącym na nietrzymanie moczu (NTM). Inkontynencja jest dolegliwością nieprzyjemną i kłopotliwą, a niestety czasami ćwiczenia bez użycia stymulatora są niewystarczające.

Sonda do elektrostymulacji mięśni pochwy kontrolowana jest przez specjalne urządzenie sterujące. Większość tego typu urządzeń, pozwala na dostosowanie mocy impulsów do własnych potrzeb. Stosowanie sond elektrostymulujących poleca się również kobietom chcącym przygotować mięśnie pochwy do okresu ciąży i do samego porodu. Przy stosowaniu sondy należy pamiętać, iż może być ona stosowana wyłącznie przez jedną osobę i należy dbać o jej należytą higienę.

Żywotność sondy to z reguły maksymalnie 6 miesięcy.

PODZIEL SIĘ: