Przyczyny nietrzymania moczu u kobiet

przyczyny-nietrzymania-moczu-u-kobiet

Przedstawiamy przyczyny nietrzymania moczu u kobiet – powszechnego i wstydliwego schorzenia, z którym borykają się tysiące.

Nietrzymanie moczu u kobiet

Nietrzymanie moczu dotyka zdecydowanie więcej kobiet niż mężczyzn. Wywołuje poczucie wstydu, liczne kompleksy i nieustający strach przed mokrą bielizną i żenującą wpadką. Przez wzgląd na charakter choroby i jej objawy, panie nie chcą rozmawiać na jej temat, często ukrywając problem przez lata. Właściwe rozpoznanie przyczyn choroby pozwala na jej skuteczne i efektowne leczenie. Warto zatem zagłębić się w ich tajniki, aby móc trafnie określić powody tego, wstydliwego problemu i móc wrócić do pełnej aktywności życiowej.

Infekcje układu moczowego

Infekcje układu moczowego są jedną z najczęstszych przyczyn nietrzymania moczu u kobiet. To także często jeden z pierwszych oznak zakażeń miejsc intymnych. Ból oraz potrzeba częstego oddawania moczu może być związana z chorobą układu moczowego taką jak zapalenie pęcherza. Badanie moczu umożliwia sprawdzenie obecności szkodliwych bakterii. Dzięki takim czynnościom, można szybko i skutecznie wyleczyć dolegliwości.

Zmiany hormonalne

Zmiany hormonalne, zachodzące w organizmie kobiety powodują, ze niektóre układy zaczynają pracować inaczej i mniej efektywnie. Problemy z gospodarką hormonalną dotyczą głównie kobiet w okresie menopauzy bądź po dojrzewaniu. Mniejszy poziom estrogenów oraz spadek elastyczności i jędrności mięśni dna miednicy, może powodować nietrzymanie moczu. Zwiotczałą skóra nie jest w stanie dać z siebie wysokiej efektywności podczas pracy narządów. Na tego typu problemy zaleca się wykonywanie ćwiczeń mięśni Kegla lub stosowanie hormonalnej terapii zastępczej.

Przebyte porody

Poród to niezwykły wysiłek dla kobiety i całego ciała. Narządy intymne zostają rozciągnięte, co powoduje spadek napięcia skóry oraz mniejszą pracę mięśni dna miednicy. W związku z tym, objawy nietrzymania moczu obserwuje się u kobiet w ciąży, lub po urodzeniu dziecka. Kobiety bardzo często bagatelizują symptomy choroby. Przy takim problemie należy zgłosić się do lekarza ginekologa, który dobierze odpowiednią formę leczenia.

Przyczyny nietrzymania moczu u kobiet mają różne podłoże. Ich odnalezienie ułatwi skuteczną walkę z niechcianą chorobą, dając możliwość aktywnego i szczęśliwego życia.

PODZIEL SIĘ: