NTM jak wpływa na życie zawodowe?

NTM jak wpływa na życie zawodowe?

Nietrzymanie moczu to dolegliwość, która utrudnia funkcjonowanie na co dzień i może być przyczyną problemów w życiu zawodowym.

Osoby z dolegliwością nietrzymania moczu często, np. z powodu wstydu, zmuszone są do pozostania w domu. Większości utrudnia to wychodzenie do pracy. Nie każdy może pozwolić sobie na komfort zarabiania w domowym zaciszu.

NTM jest bardzo wstydliwą dolegliwością, o której trudno mówić nawet z bliskimi osobami. Stąd tym bardziej ciężko przyznać się innym, dlaczego tak naprawdę większość czasu spędza się w domu. Jeśli już takie osoby zdecydują się na codzienne wyjścia do pracy, zmuszone są do tłumaczeń – dlaczego stanowisko pracy jest często opuszczane?

Większość nie ma na tyle odwagi do tego, by móc swobodnie o tym rozmawiać. Niektóre zawody wymagają np. pozostania w pozycji stojącej, ciągłego ruchu. Częste wizyty w toaletach nie będą mile widziane przez osobę nadzorującą jak i współpracowników. Ponadto, środowisko w miejscu pracy bywa często bardzo hermetyczne – nie każdy gotów jest znosić podejrzliwe spojrzenia kolegów i plotki.

Aby uchronić się przed problemami w pracy, a często nawet jej utratą konieczna jest wizyta u specjalisty. Odpowiednio dobrana terapia czy zdecydowanie się na zabieg operacyjny zminimalizują występowanie dolegliwości, a nawet całkowicie się ich pozbędą. Pozwoli to na swobodne wykonywanie swoich obowiązków.

Aleksandra Wiktor

PODZIEL SIĘ: