NTM – jak się zabezpieczać w pracy?

wkładki urologiczne

Nietrzymanie moczy to bardzo kłopotliwa dolegliwość, która może utrudniać wykonywanie pracy.

Nietrzymanie moczu to choroba, którą powinno się leczyć. Jednak, zanim terapia da oczekiwane skutki, chory musi zmagać się z nieprzyjemnymi objawami, różnymi w zależności od jej rodzaju. Zwykłe kichnięcie może być przyczyną nieprzyjemnej sytuacji i spowodować poruszenie w miejscu pracy. Warto się zatem zabezpieczyć.

Odpowiednie środki higieniczne

Przede wszystkim – zaopatrzyć się w pieluchomajtki. To żaden wstyd, a jak ułatwia życie. W aptekach można dostać odpowiednie środki, które pomogą przetrwać przebywanie długi okres czasu w miejscu pracy. Są o tyle dyskretne, że nie tylko pochłaniają ewentualny mocz, ale również zatrzymują nieprzyjemny zapach. Nie ma więc obawy o to, że współpracownicy zauważą lub wyczują problem.

Warto również uczulić na swoją chorobę szefa. Niestety, NTM wiąże się z częstymi wizytami w ubikacji. Nikt nie chciałby, aby zarzucono mu wymigiwanie się od zleconych zadań, zatem warto porozmawiać z odpowiednią osobą o problemie. To żaden wstyd, a na pewno zapobiegnie to nieprzyjemnym sytuacjom oraz snuciu domysłów.

Aleksandra Wiktor

 

PODZIEL SIĘ: