Soja naturalnym suplementem diety

Soja naturalnym suplementem diety

Wiek dojrzały posiada swoje przywileje, ale również i „obowiązki”. Należy o wiele bardziej troszczyć się o swoje zdrowie i uważnie obserwować organizm. W wyniku spadku produkcji estrogenów – wiele rzeczy nieodwracalnie ulega zmianie. O czym mowa? O nietrzymaniu moczu.

NTM to choroba, z którą boryka się ogromna rzesza kobiet. Jest to bardzo dokuczliwa i wstydliwa przypadłość, jednak nie jest ona nieuleczalna – pod warunkiem, że odpowiednio wcześnie zainterweniujemy.

Nie bagatelizuj problemu

Zwlekanie z wizytą u lekarza tylko pogarsza sytuację. Objawy coraz bardziej się nasilają, a my nadal uporczywie je bagatelizujemy. W przypadku jakichkolwiek epizodów związanych z inkontynencją powinniśmy niezwłocznie udać się do lekarza.

Dbaj o siebie po wizycie

Wizyta i badania lekarskie jednoznacznie stwierdziły, że cierpisz na NTM? W takiej sytuacji musisz bezwzględnie przestrzegać lekarskich zaleceń. Możesz również sama wspomóc swój organizm odpowiednią dietą. Jaką? Bogatą w produkty sojowe!

Cudowna soja

Badania wykazały, że mieszkanki Azji o wiele rzadziej chorują na raka piersi, jajników i szyjki macicy oraz o wiele lepiej przechodzą okres menopauzy. W wyniku analizy otrzymanych danych okazało się, że wpływ na to ma ich dieta, które jest niezwykle bogata w produkty sojowe. To zasługa zawartych w niej fitoestrogenów – naturalnych hormonów roślinnych przypominających estrogeny oraz całej masy związków mineralnych oraz witamin wzmacniających organizm. Oprócz tego, roślina ta zawiera genisten hamujący powstawanie komórek rakowych oraz zmniejszający zachorowalność na osteoporozę. Jej korzystne działanie wpływa również na proces leczenia NTM.

Suplementy z soją

Nie da się jednak ukryć, iż klimat oraz szerokość geograficzna w jakiej żyjemy nie sprzyja obfitości produktów sojowych na naszych półkach. Co zatem robić w takiej sytuacji? Wcale nie musimy jeździć na dalekie wyprawy do sklepów z orientalną żywnością oraz tracić na nią majątku.

W każdej aptece znaleźć możemy suplementy diety zawierające w swoim składzie soję. Dzięki nim właściwie wspomożemy pracę naszego organizmu oraz dodamy mu sił do walki z chorobą.

Natalia Herzog

PODZIEL SIĘ: