Nietrzymanie moczu to nie powód do wstydu!

ntm

Nietrzymanie moczu to dla wielu wstydliwy problem. Ta drobna niedogodność może zepsuć nasze życie towarzyskie.

Poczucie wstydu

Coraz więcej także młodych ludzi dopada to schorzenie. Wstydzimy się tej choroby, ponieważ nawet niewielki wysiłek w postaci kichnięcia czy śmiechu może spowodować mimowolne oddanie małej ilości moczu. Będąc w towarzystwie będziemy czuć się w takiej sytuacji niekomfortowo. Niby nic poważnego, ale nasze zażenowanie i poczucie wstydu może całkowicie odsunąć nas od spotkań ze znajomymi.

Grupa ryzyka

Najbardziej narażone na tą dolegliwość są kobiety w okresie menopauzy oraz po porodzie. Po urodzeniu dziecka może zmniejszyć się siła mięśni miednicy, co może powodować w rezultacie nietrzymanie moczu. Problem nietrzymania moczu dotyczy osób niezależnie od wieku i płci, choć w Polsce cierpi na niego wiele kobiet. Nie wszyscy jednak zgłaszają się z nim do lekarzy specjalistów.

Sposoby walki z problememntm

Nietrzymanie moczu to schorzenie tak jak wiele innych chorób, dlatego nie należy wstydzić się tej przypadłości. Są czynności, które z pewnością pomogą w zapobieganiu tej dolegliwości. Regularne uprawianie sportu zniweluje ten problem. Zaciskanie mięśni dna miednicy również okaże się pomocne. Takie ćwiczenie, polegające na zaciskaniu i rozluźnianiu tych partii mięśni można wykonywać nawet pracując przy komputerze czy stojąc w sklepowej kolejce. Kiedy problem ten jest za bardzo uciążliwy warto udać się do lekarza, który dobierze nam odpowiednią formę leczenia.

Nietrzymanie moczu nie może być powodem do wstydu. Na każdy problem znajdzie się dobre rozwiązanie. Odpowiednia walka z taką niedogodnością sprawi, że będziemy cieszyć się pełnią życia, zapominając o jakimkolwiek wstydzie.Spotkania w gronie znajomych staną się znowu przyjemnymi i bezproblemowymi chwilami.

PODZIEL SIĘ: