Modelowanie twarzy – zabieg Sculptra

zabieg Sculptra
Panthermedia

Istnieje kilka rodzajów modelowania, liftingu twarzy. W gabinetach medycyny estetycznej możecie poznać ich rodzaje i wspólnie z lekarzem dobrać odpowiednią metodę poprawy jakości skóry twarzy dla siebie. W artykule tym, przedstawimy jedną z najczęściej wybieranych metod – zabieg Sculptra.

Modelowanie twarzy zabiegiem Sculptra

Sculptra to najefektywniejszy preparat, stosowany w medycynie estetycznej, który ma za zadanie stymulować produkcję kolagenu. Jest on całkowicie biodegradowalny i biokompatybilny. Głównym składnikiem preparatu jest kwas L-polimlekowy. To substancja, która występuje naturalnie w organizmie. Polimer ten, stosowany jest już od ponad trzydziestu lat w medycynie estetycznej.

Na czym polega działanie kwasu polimlekowego?

Jak już wspomnieliśmy, stymuluje on produkcję kolagenu a tym samym dzięki niemu regenerują się i odbudowują objętości tkanek, zachodzi… lifting twarzy i tworzy się naturalne „rusztowanie” dla skóry. Tak więc wygląda ona znacznie lepiej; opadające partie twarzy unoszą się, skóra ma lepszy koloryt, preparat ma zdolność przywrócenia młodzieńczego wyglądu i kształtu policzków, wypełnia również fałdy nosowo-wargowe. Zaaplikowany w odpowiednie miejsca, może również przyczynić się do uniesienia opadającego podbródka – skóra jest więc naciągnięta – ale to wszystko dzięki odbudowaniu struktur kolagenowych a nie dzięki wypełnieniu podczas zabiegu.

Do zabiegu muszą być wykorzystywane sprawdzone preparaty, z odpowiednimi certyfikatami. Należy również udać się do polecanego i renomowanego gabinetu na wykonanie zabiegu, by sobie nie zaszkodzić. Jeśli szukasz odpowiedniego specjalisty do tego zabiegu, udaj się do Kliniki Medycyny Estetycznej OT CO w Warszawie.

Dlaczego właśnie tę metodę wybrać?

Sculptra to bardzo delikatna i dyskretna metoda, której efekty nie są widoczne od razu. Pojawiają się one stopniowo, nie ma więc efektu „maski”, tylko w ciągu kilku dni nasza skóra zaczyna się „naprawiać”. Preparat pobudza organizm do samodzielnej produkcji kolagenu, tak więc stopniowo, ale skutecznie nasza skóra zaczyna się napinać, staje się ujędrniona i wygładzona. Wasi znajomi zauważą poprawę wyglądu, ale będą uważać, że to naturalne metody – a nie efekt zabiegu przeprowadzonego w gabinecie medycyny estetycznej.

Oczywiście nie można spodziewać się spektakularnych efektów po pierwszym zabiegu, jednak po kilku wizytach w gabinecie Twoja skóra długotrwale ujędrni się.

Czym różni się zabieg Sculptra od wypełniaczy i dlaczego ma nad nimi przewagę?

W odróżnieniu od innych zabiegów, w których „chemicznie” napina się skórę, sculptra stymuluje skórę by ta, samodzielnie produkowała kolagen – tak więc efekt jest bardzo naturalny. Efekt zabiegu utrzymuje się nawet trzy lata – gdzie po innych zabiegach od roku do dwóch lat.

Na zabieg decydują się szczególnie te Panie (choć Panowie również!), które nie radzą sobie ze zmarszczkami czy bruzdami skórnymi, fałdami, bliznami. Dzięki zabiegowi można również poprawić wygląd okolicy oczu („worki”). Sculptra ma bardziej za zadanie kompleksowo usuwać objawy starzenia się skóry – wiotkości, ubytków tkanki podskórnej – niż do usuwania pojedynczych zmarszczek.

Pełna korekcja wymaga wykonać od 4 do 6 zabiegów w odstępie około miesiąca do sześciu tygodni – to bardzo istotne. Również ważne jest to, by odpowiednio zadbać o skórę po zabiegu – masażem – możecie go robić samodzielnie – lekarz podpowie jak.

PODZIEL SIĘ: