Jakie soczewki na astygmatyzm używać?

soczewki na astygmatyzm
Lensabl z Unsplash

Osoby, które mają astygmatyzm często decydują się na okulary, gdyż mają błędne przeświadczenie, że soczewki nie będą dla nich odpowiednie. Co będzie lepsze w przypadku takiej wady wzroku-okulary czy soczewki kontaktowe? Astygmatyzm nie jest już wadą, która wyklucza nas z noszenia soczewek, także tutaj użytkownik ma pełną dowolność wyboru. Na rynku możemy znaleźć soczewki, które są przeznaczone dla osób z astygmatyzmem, w ofercie ACUVUE mamy do wyboru soczewki jednodniowe oraz dwutygodniowe. Dla osób, które używają soczewek na co dzień polecana jest wersja ACUVUE OASYS® for ASTIGMATISM – https://www.acuvue.pl/soczewki-kontaktowe/moist-astygmatyzm/zalety, będą one idealne dla osób pracujących przed komputerem, a także tych, które dużą ilość czasu spędzają w ogrzewanych lub klimatyzowanych pomieszczeniach. Soczewki te mają najwyższy na rynku filtr UV, dzięki czemu nasze oczy są stale chronione przed szkodliwymi promieniami słonecznym.

Producent przygotował również soczewki dla osób, które przez większość czasu noszą okulary, a soczewki zakładają na wyjątkowe okazje lub z jakiegoś powodu wolą używać soczewek jednodniowych. Soczewki 1-DAY ACUVUE® MOIST są niezwykle łatwe w zakładaniu i ściąganiu. Jest to również doskonała opcja dla osób, które są aktywne fizycznie i cenią sobie to, że nie muszą nosić pojemniczków i każdego dnia czyścić soczewek. Soczewki jednodniowe polecane są również dla osób, które cierpią na alergię lub odczuwają dyskomfort, zwłaszcza popołudniu i wieczorem.

Kiedyś osoby chore na astygmatyzm musiały rezygnować z noszenia soczewek, teraz na rynku istnieje spory wybór i każdy powinien znaleźć coś dla siebie.

Tekst sponsorowany

PODZIEL SIĘ: