Jak rozwiązać problem nietrzymania moczu?

problem-nietrzymania-moczu

Medycyna oferuje różne formy skutecznego leczenia wielu dolegliwości. Jak rozwiązać problem nietrzymania moczu?

Nietrzymanie moczu – źródło wstydu i wielu kompleksów

Nietrzymanie moczu to coraz bardziej powszechne schorzenie. Dotyka przede wszystkim kobiet, wśród nich zarówno panie w ciąży, po porodach, osoby starsze czy kobiety w okresie menopauzy. Poczucie wstydy pojawiające się przy chorobie, bardzo często niszczy poczucie wartości i przysparza wielu kompleksów. Na szczęście medycyna umożliwia leczenie nietrzymania moczu, oferując pacjentom różne, skuteczne formy rozwiązania tego uciążliwego problemu. Zamiast cierpieć z powodu niechcianej choroby, warto przyjrzeć się skutecznym  możliwościom jej pozbycia się.

Leczenie przy pomocy środków farmakologicznych

W leczeniu nietrzymania moczu, bardzo często stosuje się środki farmakologiczne. Specjalistyczne leki pozwalają na poprawę pracy układu moczowego, niwelując objawy choroby. Niestety powodują także skutki uboczne takie jak bóle głowy czy wzrost ciśnienia, dlatego ważny jest ich odpowiedni dobór do stopnia schorzenia. Na polskim rynku farmaceutycznym dostępnych jest wiele tego typu preparatów.

Elektrostymulacja mięśni dna miednicy

Jedną z bardziej nowatorskich metod rozwiązania problemu nietrzymania moczu jest elektrostymulacja mięśni dna miednicy. Działanie stymulatorów wymaga zamieszczenia w naszym ciele sondy, która umożliwi przepływ impulsów elektrycznych, pobudzających nerwy odpowiedzialne za pracę układu moczowego. Dzięki takim ćwiczeniom można skutecznie pozbyć się przykrych objawów ntm.

Leczenie laserowe

ntm

Laser to obecnie najbardziej zaawansowana metoda, stosowana przy wielu schorzeniach, także tak wstydliwych jak nietrzymanie moczu. Leczenie jest niezwykle skuteczne i długotrwałe. Laser szybko radzi sobie z problematycznym nietrzymanie moczu. Nie wymaga rehabilitacji i rekonwalescencji. Jest alternatywą dla ingerencji chirurgicznej, cechuje się wysokim bezpieczeństwem. Po zabiegu można od razu powrócić do codziennej aktywności życiowej. Tego typu terapia jest jednak dość kosztowna, ale z pewnością jej efekty zadowolą każdego pacjenta.

Problem nietrzymania moczu można rozwiązać. Wystarczy wybór odpowiedniego sposobu, aby szybko zapomnieć o przykrych objawach choroby i poczuciem wstydu. Właściwe leczenie zapewni nam zdrowie i komfort, potrzebny do prawidłowego funkcjonowania każdego dnia.

PODZIEL SIĘ: