Higiena przy nietrzymaniu moczu

Higiena przy nietrzymaniu moczu
Rauf Alvi z Unsplash

Niektóre dolegliwości zdrowotne wymagają dodatkowej higieny. Jak powinna wyglądać prawidłowa higiena przy nietrzymaniu moczu?

Niehigieniczny problem?

Nietrzymanie moczu to bardzo wstydliwa przypadłość. Specyfika choroby może być niekomfortowa w wielu codziennych sytuacjach. Mokra bielizna czy ubranie rodzi nie tylko dyskomfort ale poczucie zażenowania, szczególnie, gdy jesteśmy w towarzystwie. Wiele osób właśnie z takich powodów rezygnuje z życia towarzyskiego i popada w liczne kompleksy. Wystarczy jednak odpowiednia higiena przy nietrzymaniu moczu, aby korzystać z życia z pełną swobodą, bez obaw o wpadkę.

Kosmetyki do higieny intymnej

Produkty do higieny intymnej takie jak emulsje czy żele pozwalają zachować czystość wrażliwych miejsc. Zapewniają dodatkową ochronę przed infekcjami i bakteriami. Dzięki nim będziemy czuć się komfortowo i świeżo każdego dnia. Delikatne płyny pozwalają na utrzymanie właściwego pH pochwy.

Wkładki i pieluchomajtki

Wkładki urologiczne czy tradycyjne – higieniczne ochronią nasze narządy intymne oraz bieliznę. Nie będziemy musieli martwić się o ślady moczu na ubraniu. Chłonne wkładki z łatwością absorbują mocz. Specjalne wkładki zapewnią poczucie świeżości. Ich rozmiar oraz kształt bez problemu dopasujemy do swoich potrzeb. Na rynku dostępne są wkładki zapachowe, które zniwelują przykry zapach. Alternatywnym rozwiązaniem są chłonne pieluchomajtki. Zakłada się je zamiast bielizny. Zwykle są wykonane z przewiewnych materiałów, bezpiecznych dla skóry.

Prysznic

Mycie ciała to podstawa higieny każdego człowieka. Prysznic pozwoli na zneutralizowanie zapachu i utrzymanie prawidłowej higieny. Czyste ciało to poczucie komfortu i większej pewności siebie, dlatego nie tylko osoby chorujące na nietrzymanie moczu muszą o tym pamiętać.

Dbanie o higienę intymną przy nietrzymaniu moczu jest niezwykle ważne. Stosując właściwie środki higieniczne przestaniemy zamartwiać się objawami choroby i zaczniemy cieszyć się aktywnym życiem każdego dnia.

PODZIEL SIĘ: