Grupy wsparcia dla osób cierpiących na nietrzymanie moczu

grupy-wsparcia-ntm

Osoby borykające się z różnymi problemami, potrzebują wsparcia. W tym celu, powstają grupy wsparcia dla osób cierpiących na nietrzymanie moczu.

Nietrzymanie moczu – problem społeczny

Nietrzymanie moczu to powszechny problem. Liczba pacjentów wciąż wzrasta, a wraz z nią kompleksy i inne problemy psychiczne, które często towarzyszą temu wstydliwemu schorzeniu. Osoby cierpiące na nietrzymanie moczu bardzo często alienują się od społeczeństwa. Uciekają od życia towarzyskiego, unikając wszelkich spotkań. Zamykają się na świat w bezpiecznych czterech ścianach, pozostając samemu z problemami, które urastają do olbrzymiej rangi. Takie osoby często popadają w depresję, czując ciągły wstyd i zażenowanie, którego przyczyną jest choroba.

Grupy wsparcia

Nie tylko alkoholicy czy narkomanie maja swoje grupy wsparcia.  Małe środowiska pacjentów chorych na nietrzymanie moczu, zwane PAG, angażują się w poprawę życia pacjentów. Patient Advocacy Group to międzynarodowe grupy osób chorujących na nietrzymanie moczu, które przeprowadzają kampanie społeczne, mające na celu uświadomienie społeczeństwa o metodach leczenia i specyfice schorzenia. Grupy udzielają wsparcia i dostarczają niezbędnej wiedzy na temat ntm. Motywują ludzi do działania i podjęcia leczenia. Takie zrzeszenia są niezwykle ważne dla osób z nietrzymaniem moczu. Dzięki nim, pacjenci mają poczucie, że nie zostali sami z problemem.

Stowarzyszenia

grupy-wsparcia

Pewnego rodzaju grupami wsparcia są również stowarzyszenia osób chorych na nietrzymanie moczu. Aktywne osoby chcą pomóc innym w poprawie jakości codziennego życia. Zapewniają wsparcie nie tylko chorym ale również ich rodzinom. Uczestnicy mają możliwość ćwiczeń oraz spotkań ze specjalistami medycznymi. Nie ma ograniczeń wiekowych, każdy kto cierpi na nietrzymanie moczu i pragnie zmienić życie może do takiego stowarzyszenia dołączyć.

Wsparcie to coś, czego bardzo potrzebujemy, szczególnie w takiej sytuacji jak choroba. Poczucie bliskości i empatii należy się każdemu choremu. Grupy wsparcia powstają z myślą o drugim człowieku. Miejmy nadzieję, że w przyszłości, osoby dotknięte nietrzymanie moczu będą chętniej korzystały z tej formy pomocy.

PODZIEL SIĘ: