Atrakcyjna bez względu na NTM!

Atrakcyjna bez względu na ntm

Odkąd zaczęłaś zmagać się z nietrzymaniem moczu coraz więcej czasu spędzasz w domu. Eleganckie garsonki zamieniłaś na wygodny dres i kapcie. Coraz więcej czasu spędzasz przed telewizorem zajadając smutki niezdrowym jedzeniem, a na uwagi rodziny, że mogłabyś o siebie zadbać reagujesz bardzo nerwowo.


Czy zdajesz sobie jednak sprawę, że bliscy mają rację, a uszczypliwe uwagi wzięły się z braku twoich wcześniejszych reakcji? Mają oni nadzieję, że w końcu zauważysz jak życie ucieka Ci przez palce. NTM nie zwalnia Cię z bycia kobietą. Nigdy nie przestałaś i nie przestaniesz nią być!

Spójrz obiektywnie w lustro

Stań przed lustrem i zastanów się, gdzie podziała się ta uśmiechnięta i pełna życia kobieta. Czy nie masz wrażenia, że każdego ranka patrzysz na odbicie mumii ubranej w szlafrok? Jeśli tak, pora na zmiany. Czas płynie nieubłagalnie i nigdy trwale nie cofniemy powstałych zmarszczek oraz siwizny. Ale czy oznacza to, że nie możemy być szczęśliwe i spełnione? Realizować się? Uśmiechać każdego dnia i cieszyć z małych rzeczy?

Wszystko zależy od Ciebie

Wiele zależy od nas, a nasze szczęście zaczyna się „w głowie”. Powinnyśmy zdawać sobie sprawę, że na pewne sprawy nie mamy wpływu, a skoro go nie mamy – to po co się tym zamartwiać? To banalne założenie jest od wieków przekazywane przez mędrców wielu nurtów filozoficznych oraz religijnych na całym świecie. Skorzystajmy z tej mądrości i zastanówmy się, co tak naprawdę nam przeszkadza? Przed czym uciekamy? NTM nie powinno być wymówką, ponieważ nie jest przyczyną. Przyczyną jesteśmy my same. Oraz nasze wymówki!

Za dużo ważę!

Wskazówka wagi już dawno przekroczyła cyfrę, której nie chciałaś nigdy widzieć na oczy? Owszem, możesz zwalać winę na spowolniony metabolizm oraz predyspozycje genetyczne. Ale czy przypadkiem każdego dnia nie podjadasz między posiłkami? Nie raczysz się ciasteczkami, słodzonymi napojami, sokami, majonezem, ketchupem, gotową żywnością odgrzewaną w mikrofali?  Odpowiedz sobie również uczciwie na pytanie czy dostatecznie dużo się ruszasz? Nie chodzi o wyczynowe uprawianie sportu, ale regularny i umiarkowany wysiłek, który dotlenia mózg, usprawnia funkcjonowanie jelit oraz poprawia pracę układu krążenia. Nie tłumacz się brakiem czasu. Skoro masz czas przesiadywać na kanapie, równie dobrze możesz spędzać ten czas na świeżym powietrzu.

We wszystkim wyglądam okropnie!

Kiedy musisz wyjść z domu stajesz przed szafą i zastanawiasz się co na siebie włożyć. Mierzysz kilka różnych zestawów, które najczęściej mają po kilka lat i zwyczajnie już na Ciebie nie pasują. Sfrustrowana rzucasz nimi w kąt i tracisz ochotę na jakiekolwiek spotkanie. Dlaczego? Miej świadomość tego, że moda ciągle się zmienia. W ubraniach z poprzedniej epoki nie będziesz wyglądała korzystnie. Przejrzyj współczesne katalogi mody, które zawierają stylizacje dla kobiet w każdym wieku. Z pewnością znajdziesz kilkanaście ponadczasowych stylizacji, w których będziesz zawsze świetnie wyglądać. Zaletą takich klasycznych zestawień jest ich ponadczasowość. Raz kupione ubrania – mogą służyć wiele lat. Przejrzyj więc dokładnie swoją szafę. Styliści radzą stosowanie prostej zasady – jeśli posiadasz ubrania, których nie założyłaś w przeciągu ostatniego roku, istnieje aż 90% podobieństwo, że nie założysz ich już nigdy. Pozbądź się ich! Jest wiele osób potrzebujących, którym mogą się przydać. Ty zaś wybierz się na porządne zakupy. Twierdzisz, że Cię nie stać? A co z popularnymi second handami? Wybierz się tam i znajdź wymarzone ubrania za grosze. Znów będziesz wyglądać elegancko i kobieco.

Po prostu wyglądam źle!

Tak najczęściej tłumaczymy naszą „niechęć do świata”. Narzekamy na poszarzałą cerę, włosy i paznokcie. Zamiast narzekać – umówmy się na wizytę do kosmetyczki i fryzjera. Jeśli twierdzisz, że takie wizyty są bardzo drogie i nie możesz sobie na nie pozwolić – poproś bliskich o sprezentowanie Ci takiego pakietu np. na imieniny. W Internecie można również kupić o 70% tańsze pakiety tzw. vouchery na różne zabiegi. Zastanów się nad wyborem, któregoś z nich.

Koniec z wymówkami! Pamiętaj, że z NTM da się normalnie żyć. A jak to życie będzie wyglądać –  zależy w ogromnym stopniu tylko od Ciebie.

Natalia Herzog

PODZIEL SIĘ: