Gastroskopia Poznań

Gastroskopia Poznań
Grafika dostarczona przez partnera

Gdzie gastroskopia Poznań? Profesjonalna pracownia endoskopii

Laboratoria endoskopowe są wykorzystywane w szpitalach do diagnozowania i leczenia różnych chorób. Endoskopia to medyczna technika badania wnętrza narządu pustego. Endoskopię wykonuje się za pomocą przyrządu zwanego endoskopem, który wprowadza się przez usta lub odbyt do odbytu lub przez małe nacięcie w jamie brzusznej. Obejmuje badanie wszelkich tkanek widocznych przez endoskop.

  • Do czego służy zabieg gastroskopii?
  • Jakie choroby może pokazać wynik z kolonoskopii?

Gastroskopia Poznań – na czym polega? Jakie choroby wykrywa?

Gastroskopia to zabieg, w którym lekarz wprowadza przez usta do żołądka długą, cienką, elastyczną rurkę zwaną endoskopem.

Gastroskopia służy do wykrywania chorób, takich jak wrzody i zapalenie błony śluzowej żołądka, nowotwory przełyku lub trzustki oraz inne nieprawidłowości. Gastroskopia to procedura medyczna, która służy do wykrywania chorób żołądka i jelit. Ta procedura jest również znana jako endoskopia górnego odcinka przewodu pokarmowego lub EGD.

Gastroskopia Poznań może być stosowana do diagnozowania niektórych nowotworów żołądka i przełyku, wrzodów, zapalenia trzustki, kamieni żółciowych i innych problemów z wątrobą lub drogami żółciowymi. Może również wykryć zaburzenia połykania, krwawienie z górnego odcinka przewodu pokarmowego i zwężenie przełyku.

Kolonoskopia Poznań – jakie choroby może wykazać?

Kolonoskopia to procedura medyczna, która pozwala lekarzowi zbadać wyściółkę jelita grubego lub okrężnicy. Odbywa się to poprzez wprowadzenie długiej, elastycznej rurki zwanej kolonoskopem do odbytnicy i powolne przesuwanie jej w górę do okrężnicy. Kolonoskopię można stosować do badań przesiewowych w kierunku raka jelita grubego i innych schorzeń, takich jak polipy, wrzody, choroba uchyłkowa, choroba Leśniowskiego-Crohna, zapalenie wyrostka robaczkowego i zapalenie uchyłków.

Kolonoskopie są często zalecane dla osób, które są narażone na zwiększone ryzyko raka jelita grubego, ponieważ w przeszłości usunięto im niektóre rodzaje polipów z jelit lub mają innych członków rodziny z rakiem jelita grubego. Mogą być również polecane osobom z wrzodziejącym zapaleniem jelita grubego lub chorobą Leśniowskiego-Crohna.

Może wykazywać następujące choroby:

  • Polipy rakowe,
  • Wrzody,
  • Choroba jelita cienkiego (np. choroba Leśniowskiego-Crohna lub celiakia).

Kolonoskopia Poznań to badanie, które pomaga zidentyfikować problemy w jelicie grubym i odbytnicy. Kolonoskopia sprawdza, czy nie ma raka, nieswoistego zapalenia jelit, wrzodziejącego zapalenia jelita grubego, choroby Leśniowskiego-Crohna, polipów i innych problemów.

PODZIEL SIĘ: