Jak pielęgnować skórę przy nietrzymaniu moczu?

Jak pielęgnować skórę przy nietrzymaniu moczu

Nietrzymanie moczu to problem dość mocno rozpowszechniony w naszym społeczeństwie. Niestety, NTM wciąż stanowi temat tabu i niewiele się o nim rozmawia. Osoby dotknięte nietrzymaniem moczu często wstydzą się zgłosić się ze swoimi dolegliwościami do lekarza. Warto to jednak zrobić, ponieważ nietrzymanie moczu często można wyleczyć lub chociaż częściowo opanować. Każdy, kto boryka się z NTM, musi bezwzględnie dbać o higienę. Często się podmywać, zmieniać mokrą bieliznę i spodnie. Podpowiadamy, jak pielęgnować skórę przy nietrzymaniu moczu.

Jak dobrać odpowiednie wkładki urologiczne?

Gdy mówimy o utracie kontroli nad mikcją, najczęściej myślimy o mimowolnym wycieku moczu i moczeniu ubrań. Aby tego uniknąć, można stosować wkładki urologiczne, które dobiera się w zależności do stopnia nasilenia problemu. Pieluchomajtki stosuje się w przypadku sporych problemów z nietrzymaniem moczu. Istnieją też wkładki urologiczne bardziej wygodne i komfortowe w noszeniu o nieco mniejszej chłonności.

Higiena przy nietrzymaniu moczu

Jednak wkładki urologiczne to nie wszystko. Równie ważna jest codzienna higiena. Po każdym mimowolnym wycieku moczu, jeśli tylko istnieje taka możliwość, należy się podmyć i wymienić bieliznę oraz odzież dolną na czystą. Jednak to nie koniec. Osoby, u których dochodzi do mimowolnego wycieku moczu, wskutek wysokiej wilgotności często zmagają się z infekcjami intymnymi oraz odparzeniami oraz wysuszeniem skóry.

Jak pielęgnować skórę przy nietrzymaniu moczu?

Niewątpliwie do codziennych rytuałów należy włączyć stosowanie stosownych kosmetyków. Producenci wkładek urologicznych dostrzegli, jak niekorzystny wpływ na stan skóry w miejscach intymnych odgrywa miwolny wyciek moczu. Opracowali zatem i wypuścili linię kosmetyków dedykowanych tej sferze. Warto stosować właśnie te produkty, ponieważ są dostosowane do specyfiki miejsc intymnych. Wszystkie składniki zostały tak dobrane, aby nawilżały skórę, otulały ją ochronną warstwą lipidową, łagodziły podrażnienia i nie uczulały wrażliwych miejsc intymnych.

Nie stosuj zwykłych kosmetyków w miejscach intymnych

Kosmetyków opracowanych z myślą o pielęgnacji skóry dotkniętej nietrzymaniem moczu nie da się zastąpić czymś innym. Stosowanie zwykłego kremu do twarzy czy balsamu do ciała w miejscach intymnych mija się z celem. Tego typu produkty zawierają bowiem sporo substancji potencjalnie drażniących, w tym komponenty zapachowe, sztuczne barwniki i ekstrakty roślinne. Ponadto brakuje w nich tlenku cynku, pantenolu i alantoiny, czyli składników łagodzących podrażnienia.

Pielęgnacja skóry seniora cierpiącego na nietrzymanie moczu

W przypadku osób starszych bardzo ważne jest, aby ich bliscy pamiętali o kompleksowej pielęgnacji miejsc intymnych z użyciem stworzonych do tego kosmetyków. Takie osoby często zapominają o takich sprawach, przez co mogą nabawić się nieprzyjemnych odparzeń, infekcji i podrażnień.

PODZIEL SIĘ: