Daj sobie szansę na miłość!

Daj sobie szansę na miłość!

Od kilku lat jesteś sam. Jakoś oswoiłeś się z myślą, że ukochanej nie ma już u twego boku. Zaczynasz się zastanawiać, czy już do końca życia pisana jest Ci samotność? Nieśmiało zaczynasz rozglądać się na ulicy za kobietami. Jednak, która chciałaby takiego „dziadka”?

W dodatku cierpisz na nietrzymanie moczu i obawiasz się, że gdy spotkasz jakąś interesującą osobę – zwyczajnie zrezygnuje z kontynuowania znajomości z powodu twojej choroby. Czy aby na pewno?

Miej świadomość, że kto nie szuka – ten nie znajduje. Jeśli zamykasz się w czterech ścianach i czekasz, aż księżniczka z bajki sama Cię odnajdzie, to niestety popełniasz poważny błąd. Siedząc przed ekranem telewizora nikogo nie poznasz. Kilkuminutowe wypady do osiedlowego sklepiku również niewiele zmienią. Musisz naprawdę wyjść do ludzi, i zastanowić się czego chcesz. Czy szukasz tylko przyjaciółki z którą mógłbyś porozmawiać i spędzić miło czas, czy też pragniesz stworzyć dojrzałą i głęboką relację opartą na prawdziwej miłości?

Nie wiem czego chcę!

Na początku z pewnością nie wiesz czego chcesz, ale paradoksalnie posiadasz wiedzę dotyczącą tego, czego absolutnie nie chcesz. Jest to zupełnie zrozumiałe i normalne! Dlatego najlepiej nie nastawiaj się z góry na nic. Nie myśl, że musisz znaleźć sobie partnerkę. Robienie czegokolwiek na siłę może obrócić się przeciwko tobie. Twoja desperacja sprawi, że będziesz wybierał niewłaściwe osoby. Dotkliwie się sparzysz i zniechęcisz. Bądź otwarty i uprzejmy! Nie narzucaj się, ale też nie pozwól, aby ktoś narzucał się tobie.

Gdzie spotkać ciekawą osobę?

Zastanawiasz się, gdzie możesz poznać miłe kobiety? Absolutnie wszędzie! To może przydarzyć się na spacerze w parku lub podczas podróży autobusem. Jednak aby poszerzyć grono swoich znajomych najlepiej zapisać się do jakiegoś koła zainteresowań. W domach kultury funkcjonuje bardzo wiele z nich. Dobrym pomysłem jest również Uniwersytet Trzeciego Wieku.

Spotykamy się… i co dalej?

Poznałeś cudowną i intrygującą kobietę. Spotykacie się od dłuższego czasu i coraz częściej czujesz, że szybciej bije Ci przy niej serce, zaś życie wydaje się o wiele bardziej kolorowe. Chciałbyś aby wasza relacja przeszła na nieco wyższy poziom, jednak obawiasz się jak zareaguje na wieść o NTM? Jeśli to naprawdę wyjątkowa kobieta – wiadomość o tym schorzeniu z pewnością nie sprawi, że będzie to wasze ostatnie spotkanie. Owszem, może spowodować lekki szok wynikający np. z braku informacji dotyczących NTM. Nie powinieneś mieć o to pretensji, lecz sam okazać zrozumienie i przeprowadzić z bliską ci osobą poważną rozmowę.

Szczera rozmowa

Pamiętaj by przede wszystkim nie tłumaczyć się. Nie masz najmniejszego powodu do wstydu. NTM jest przypadłością, którą można skutecznie leczyć. To choroba jak każda inna i w dodatku nie ograniczająca zbytnio życiowej aktywności. Z NTM możesz korzystać z życia pełnymi garściami a nawet… zakochać się. Pamiętaj, że wrażliwa, ciepła i inteligentna kobieta nigdy cię nie wyśmieje i nie poniży. Jeśli więc poznałeś wartościową osobę – twoje obawy są bezpodstawne.

NTM nie jest przeszkodą!

W trakcie rozmowy zapoznaj osobę z tematyką NTM, wyjaśnij w jaki sposób sobie z nim radzisz oraz, że wcale nie jest dla Ciebie problemem. Niczego nie ukrywaj ani nie zatajaj, ponieważ może to negatywnie rzutować na waszą relację w późniejszym czasie. Na wszystkie pytania odpowiadaj spokojnie i szczegółowo.

NTM absolutnie nie jest przeszkodą w stworzeniu nowego i satysfakcjonującego związku. Powinien on jednak opierać się na zaufaniu, szczerości i zrozumieniu. Taka pierwsza poważna rozmowa będzie dla Ciebie wskazówką, czy warto angażować się bardziej w relacje z tą drugą osobą.

Natalia Herzog

PODZIEL SIĘ: