Soczewki kontaktowe Acuvue

Soczewki kontaktowe Acuvue
Lensabl z Unsplash

Osoby borykające się z wadą wzroku ze względu na mniejsze pole widzenia mogą czuć się ograniczeni w codziennych czynnościach. Dla krótkowidza może być kłopotliwe siedzenie w innej niż pierwsza ławka na lekcji w szkole lub wykładzie natomiast dla osoby dalekowidzącej problemem może być czytanie codziennej gazety lub ulubionej książki. Jednak największe ograniczenie związane z wadą wzroku odczuwają osoby uprawiające sport zarówno profesjonalnie jak i amatorsko. Nie mogą sobie one pozwolić na założenie okularów, gdyż okulary korekcyjne bardzo utrudniają wykonywanie wielu dyscyplin, a w przypadku np. siatkówki lub piłki ręcznej mogą być nawet niebezpieczne gdyż może dojść do uszkodzenia piłką okularów. Dlatego też osoby posiadające wadę wzroku potrzebowały dla siebie idealnego rozwiązania które po pierwsze pomogłoby im lepiej widzieć po drugie mogłyby swobodnie wykonywać czynności związane z aktywnością fizyczną nawet tą najbardziej ekstremalną.

https://www.acuvue.pl/

Odpowiedzią na zapotrzebowanie zarówno osób posiadających krótkowzroczność jak i dalekowzroczność, a nawet astygmatyzm są soczewki kontaktowe. Pozwalają one lepiej widzieć bez względu na rodzaj posiadanej wady wzroku. Soczewki kontaktowe Acuvue to nie tylko ułatwienie widzenia odległej perspektywy dla osób krótkowzrocznych oraz brak rozmazywania tego co znajduje się na wyciągniecie ręki dla osób dalekowzrocznych lecz również ochrona przez jakże szkodliwym promieniowaniem ultrafioletowym. Nowoczesne soczewki kontaktowe produkowane są w oparciu o najnowsze technologie dzięki czemu nie powodują wysuszenia oka, a nawet dodatkowo nawilżają je dzięki Technologii Zintegrowanej Łzy. Na rynku występuje wiele rodzajów soczewek lecz metoda prób i błędów celem wybrania najlepszych wcale nie jest dobra. Warto zaznaczyć, że używanie soczewek złych jakościowo pogorszy komfort widzenia, sprawi, że oko będzie suche i podrażnione.

Używanie soczewek kontaktowych gorszej jakości może nawet skończyć się wizytą u okulisty. Dlatego też ważne jest dokładne wczytywanie się w stosowaną technologię oraz poziom jakości kupowanych soczewek. Producent który jest pewny swojego produktu nie będzie miał nic przeciwko oferowaniu bezpłatnych próbek dzięki którym klient może je wypróbować i samodzielnie upewnić się co do jakości. W sprzedaży dostępne są różne rodzaje soczewek w tym m. in. soczewki jednodniowe oraz soczewki dwutygodniowe. Pierwsze z nich stanowią produkt jednorazowego użytku, a więc po jednym dniu należy je po prostu wyrzucić, soczewki dwutygodniowe natomiast przed pójściem spać należy zdjąć, dokładnie wyczyścić specjalistycznym płynem i rano można po raz kolejny założyć. Która wersja soczewek jest lepsza zależy od osobistych preferencji osoby je noszących. Przy częstych wizytach np. na basenie lub innych miejscach w których do soczewki mogą przedostać się bakterie z pewnością sprawdzą się lepiej soczewki jednodniowe.

Tekst sponsorowany

PODZIEL SIĘ: