Wędkarstwo – prawdziwie męska pasja

Wędkarstwo – prawdziwie męska pasja

Sięgając pamięcią wstecz, do dzisiaj wspominasz wypady na ryby z ojcem lub dziadkiem, którzy uczyli Cię jak dobierać przynętę, zarzucać prawidłowo wędkę oraz obrabiać ryby. Przekazali Ci bezcenną wiedzę oraz ogromną pasję, której stale się poświęcasz.

Pomimo tego, że jesteś już dojrzałym mężczyzną wcale nie zrezygnowałeś z ukochanych wypadów na tzw. „nocki”. Mimo tego, że borykasz się z nietrzymaniem moczu, nie pozwoliłeś odebrać sobie przyjemności, jaką sprawia Ci wędkowanie. Doskonale! Możesz być z siebie dumny! Ale czy wiesz, że niewielu mężczyzn może poszczycić się taką odwagą i wolą działania jak ty?

Mężczyzna a NTM

Kiedy mężczyzna dowiaduje się, że cierpi na NTM – ma wrażenie, że na głowę wali mu się cały świat. Swoje lęki i frustracje skrywa głęboko w sobie, zamiast zwyczajnie porozmawiać z lekarzem w celu rozwiania wszystkich wątpliwości związanych z przebiegiem choroby oraz sposobami jej leczenia. W wyniku długotrwałego stresu może on zamknąć się w sobie, lub wręcz przeciwnie – stać się agresywny. Zawsze jednak odcina się od najbliższych i cierpi w samotności. Taka już męska natura.

Pamiętaj jednak, że dzięki odrobinie logicznego rozumowania jesteś w stanie zapanować nad swoimi instynktami. Przyjrzyj się sobie i mechanizmom jakie tobą kierują. Przełam wstyd i zacznij rozmawiać z najbliższymi, żoną, dziećmi a przede wszystkim ze specjalistą. Od twojej postawy zależy, czy przypadłość ta będzie postępować . Od Ciebie zależy powrót do normalnego funkcjonowania i poprawy jakości życia.

Prawdziwa pasja nie umiera

Kiedy w końcu zrozumiesz, że świat wcale się nie skończył, dostrzeżesz sposoby codziennego i aktywnego funkcjonowania mimo choroby. Żaden wypad nie będzie Ci straszny, jeśli właściwie się do niego przygotujesz. Oprócz wędki, przynęty i innego niezbędnego sprzętu powinieneś zaopatrzyć się w tzw. „niezbędnik NTM”. Przygotuj sobie średniej wielkości, dyskretną saszetkę, w której zawsze znajdować będzie się bielizna na zmianę, chusteczki odświeżające oraz para wkładek urologicznych.
Dzięki temu, nie będziesz musiał przejmować się niekontrolowanym wyciekiem moczu. Jeśli do niego dojdzie – zawsze będziesz przygotowany, aby nad nim zapanować. Tego typu niezbędnik zmieści się praktycznie wszędzie.

Wypad grupowy

Z reguły wybierasz się nad wodę sam, lecz tym razem znajomi zaproponowali wypad grupowy? Świetnie! Przebywanie w towarzystwie osób o tych samych zainteresowaniach jest niezwykle twórcze! Nie powinieneś odczuwać skrępowania. Jeśli do tej pory przyjaciele nie wiedzieli o twojej przypadłości – męska noc pełna szczerych rozmów jest ku temu doskonałą okazją.

Pamiętaj, że NTM wcale nie przeszkadza w realizowaniu swoich pasji i zamierzeń. Wyznaczaj sobie cele i konsekwentnie je realizuj. Radość i szczęście leżą w Twoich dłoniach. Bez względu na wszystko!

Natalia Herzog

PODZIEL SIĘ: