Stożki dopochwowe do ćwiczeń mięśni dna miednicy

Szacuje się, iż co czwarta kobieta zmaga się z problemem nietrzymania moczu. W związku z tym przemysł medyczyny opracował rózne urządzenia, które sprawdzają się przy ćwiczeniu mięśni dna miednicy mniejszej, zwanych również mięśniami Kegla.

Za sprawą stożków dopochwowych kobieta poznaje aktywność struktur dna miednicy, które odgrywają istotną rolę w trzymaniu moczu. W skład systemu zazwyczaj wchodzą dwa stożki i 4 ciężarki. Zestaw ma za zadanie poprawić napięcie mięśni Kegla.

Stożki dopochwowe często wykorzystuje się jako uzupełnienie terapii z użyciem elektrostymulatorów. Szacuje się, iż odpowiednie ćwiczenia połączone ze stosowaniem stożków dopochwowych mogą zredukować problem wysiłkowego nietrzymania moczu u 70% chorych.

Wśród zalet stożków dopochwowych wymienia się:

1) komfort leczenia,

2) poprawę napięcia mięśni dna miednicy, co przekłada się na prawidłową kontrolę pęcherza moczowego,

3) przygotowanie mięśni dna miednicy do ciąży i porodu,

4) prostotę.

W przypadku kobiet silne mięśnie dna miednicy odgrywają niezwykle istotną rolę. Przygotowują do ciąży i porodu. W związku z tym, iż wiele kobiet ma osłabione mięśnie miednicy, po porodzie pojawia się problem z nietrzymaniem moczu. Jednocześnie ćwiczenia mięśni Kegla zwiększają satysfakcję z życia seksualnego.

PODZIEL SIĘ: