Jak zminimalizować dyskomfort? Pieluchomajtki

Nietrzymanie moczu, zwane też inkontynencją i słabym pęcherzem, dotyczy kilku milionów Polaków. Ten problem wciąż stanowi temat tabu. Osoby dotknięte tą przypadłością niechętnie o niej rozmawiają, ponieważ odczuwają zażenowanie.

Wbrew pozorom inkontynencja nie dotyczy wyłącznie kobiet w podeszłym wieku. Z niekontrolowanym wyciekiem moczu borykają się zarówno nastolatki, jak i ludzie w kwiecie wieku. Inkontynencja towarzyszy rozmaitym chorobom. W zależności od tego, jak często zmagamy się z niekontrolowanym wyciekiem moczu, możemy mówić o pojedynczym epizodzie, problemie występującym okazjonalnie i regularnym zjawisku.

Nietrzymanie moczu – choroba społeczna

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) uznała nietrzymanie moczu za chorobę społeczną. W przypadku inkontynencji ogromną rolę odgrywa higiena miejsc intymnych. Po każdorazowym wycieku moczu należy przemyć ciepłą wodą okolice cewki moczowej. Warto korzystać z dobrodziejstw płynów do higieny intymnej, ponieważ lekko kwaśny odczyn zapobiega namnażaniu drobnoustrojów chorobotwórczych. W ostatnich latach ogromną popularnością cieszą się pieluchomajtki i wkładki urologiczne produkowane przez firmy TENA i SENI.

Rodzaje pieluchomajtek

W związku z tym, iż poszczególni ludzie różnią się budową anatomiczną, technolodzy opracowali kilka rodzajów pieluchomajtek. Wyróżniamy:

1) pieluchy anatomiczne; tego typu wyroby powstają w oparciu o system otwarty i są adresowane do osób, którym zależy na dyskrecji i komforcie.  Pieluchy anatomiczne zapewniają komfort przy średnim i ciężkim nietrzymaniu moczu. Do zalet systemu otwartego zaliczamy swobodę ruchu, mocowanie za pomocą majtek siatkowych, dzięki którym wyrób idealnie dopasowuje się do ciała. Pieluchy anatomiczne są adresowane do osób, które poruszają się na wózkach inwalidzkich, borykają się z nadwagą lub są stale unieruchomione.

2) pieluchomajtki z regulowanym pasem biodrowym. Zostały one sklasyfikowane jako wyroby z systemu półotwartego. W związku z tym łączą w sobie zalety systemu otwartego i zamkniętego. Adresatami pieluchomajktek z regulowanym pasem biodrowym są osoby aktywne, które trenują pęcherz.  System półotwarty składa się z elastycznego pasa biodrowego, który idealnie dopasowuje się do ciała, toteż ten rodzaj pieluchomajtek można nosić tak samo jak zwykłą bieliznę i rzepy do mocowania.

3) pieluchomajtki i majtki chłonne. Bazują na systemie zamkniętym, która opasa ciało na wysokości talii. W związku z tym, iż tego typu wyroby zawierają elastyczne elementy na wysokości pasa, zapewniają wygodę i bezpieczeństwo. Wybór pieluchomajtek jest na tyle duży, iż każdy może znaleźć rozwiązanie dostosowane do swoich potrzeb.

PODZIEL SIĘ: