NTM a taniec

Nietrzymanie moczu jest dla wielu kobiet przypadłością bardzo wstydliwą. Powoduje nagłe porzucenie swoich ulubionych aktywności i przyczynia się do izolowania w obawie przez „zdemaskowaniem”. Prawda jest taka, że z NTM można nadal prowadzić satysfakcjonujące życie towarzyskie oraz uprawiać sport.

Kochasz tańczyć? Lekcje salsy, dostojnego walca angielskiego, czy też kobiecej rumby były do tej pory dla Ciebie prawie wszystkim? Relaksowały, powodowały uśmiech na twarzy i odprężały… Były doskonałą odskocznią od zbyt szarej codzienności? Jeśli tak, to diagnoza dotycząca NTM z pewnością była dla Ciebie niczym cios w plecy. Ale czy wiesz, że wcale nie musisz rezygnować z tego co kochasz?

Wkładki urologiczne

Boisz się, że niekontrolowany wyciek moczu może przydarzyć Ci się na zajęciach? Z pomocą przychodzą wkładki urologiczne, dopasowane do różnych potrzeb i ludzi w różnym wieku. Niektóre z nich przeznaczone są dla stosunkowo młodych osób, które nadal pragną być aktywne. Ich odpowiedni kształt należycie dopasowuje się do ciała zapewniając właściwe wchłanianie się substancji oraz niwelację nieprzyjemnych zapachów. Wielu producentów przeprowadza często akcje promocyjne, które polegają na darmowym testowaniu ich produktów. Poszukaj informacji na ten temat w sieci – z pewnością okażą się przydatne.

Obciskająca bielizna

Nie da się ukryć, że przy takiej aktywności jaką jest taniec – wkładka może być momentami bardzo widoczna. Dlatego pomyśl, czy nie warto zakupić specjalnej bielizny uciskającej, która nie tylko wysmukli twoje ciało, ale też będzie doskonałym kamuflażem kryjącym wkładkę.

Luźniejsze ubranie

Idąc na trening nie wybieraj obcisłych leginsów. Nie dlatego, że niekorzystnie w nich wyglądasz, ale dlatego, iż będziesz odczuwać ogromny dyskomfort. Cały czas będziesz się zastanawiać, czy aby na pewno nic się nie przesunęło, czy trzyma się jak należy… To niepotrzebny stres. W luźniejszych spodniach będzie Ci o wiele wygodniej.

Przełam lęk!

Jeśli Twoja grupa taneczna jest stała ekipą: znacie się, lubicie, spotykacie poza zajęciami – zastanów się czy nie warto delikatnie zasygnalizować współuczestnikom o problemie z jakim się borykasz. W razie jakichkolwiek komplikacji nie będą oni zaskoczeni, lecz przygotowani by służyć Ci pomocą.

Nietrzymanie moczu coraz częściej spotka nawet stosunkowo młode kobiety. Jednak jeśli naprawdę kochamy to, co robimy – nic nie stanie nam na przeszkodzie by rozwijać się dalej. Wystarczy uwierzyć w siebie, swoje możliwości i… iść naprzód.

Natalia Herzog

PODZIEL SIĘ: