Nietrzymanie moczu a wkładki higieniczne

Przeprowadzone badania wskazują, iż co czwarta kobieta ma problem z nietrzymaniem moczu (NTM). Ta uciążliwa dolegliwość wciąż uchodzi za temat tabu.

Panie wstydzą się rozmawiać o problemach intymnych, tymczasem współczesny świat zna metody, które pozwalają wyeliminować dyskomfort. Wśród przyczyn nietrzymania moczu wymienia się: ciążę, poród, menopauzę oraz osłabienie mięśni dna miednicy. Zdarza się, iż mocz niespodziewanie wydostaje się z pęcherza, gdy kichamy, kaszlemy, śmiejemy się lub tańczymy. Zazwyczaj mamy do czynienia z kilkoma kroplami. Choć ilość jest niewielka i raczej nie pozostawi plamy na podłodze, towarzyszy jej dyskomfort. Jak ustrzec się przed zakłopotaniem?

Wkładki anatomiczne – komfort psychiczny

Z pomocą przychodzą nam wkładki urologiczne np. SENI i TENA. Firmy wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, wypuściły dwie linie: jedną skierowaną do mężczyzn, drugą adresowaną do kobiet.  Choć wkładki higieniczne są niezwykle cienkie, doskonale chłoną wilgoć. Ich właściwości sorpcyjne zapewniają poczucie bezpieczeństwa. Komfort utrzymuje się przez kilka godzin, toteż nie musimy przerywać pracy, aby zmienić wkładkę urologiczną.

Wkładki urologiczne a aktywność fizyczna

W związku z tym, iż rozwiązania proponowane przez czołowych producentów tj. SENI i TENA, odzwierciedlają potrzeby kobiet, możemy nosić seksowną bieliznę i obcisłe jeansy. Kształty i wymiary wkładek urologicznych zostały tak dobrane, aby każdy konsument mógł znaleźć produkt, który współgra z jego anatomią. Tego typu rozwiązania pozwalają zachować aktywność fizyczną. Prawidłowo dobrana wkładka nie przesuwa się podczas wykonywania ćwiczeń. Jednocześnie jest na tyle cienka, że nasze otoczenie nie zwraca na nią uwagi, wszak żadna kobieta nie chciałaby analizować spojrzeń swoich koleżanek rzucanych na biurowych korytarzach. Problem nietrzymania moczu często wpędza kobiety w kompleksy i odbija się negatywnie na ich aktywności.

Osoby, które zmagają się z tą krępująca dolegliwością, niechętnie spotykają się w gronie znajomych. Jednocześnie rezygnują z ćwiczeń, jazdy na rowerze itp. W takich sytuacjach z pomocą przychodzą nam wkładki urologiczne.

PODZIEL SIĘ: