Leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu – bezpiecznie, skutecznie, intymnie – laser Mona Lisa TouchTM

Leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu
LOGAN WEAVER z Unsplash

Wysiłkowe nietrzymanie moczu to problem, który dotyka coraz większej liczby kobiet. Towarzyszące mu poczucie wstydu nierzadko zniechęca do rozmów na jego temat. Współczesna ginekologia estetyczna zapewnia skuteczne i bezpieczne metody leczenia  tego schorzenia. Jednym z nich jest wykonanie zabiegu przy użyciu lasera Mona Lisa TouchTM.

Wysiłkowe nietrzymanie moczu – powszechny problem

 Wyróżnić można trzy rodzaje nietrzymania moczu: wysiłkowe nietrzymanie moczu, naglące nietrzymanie moczu oraz mieszane nietrzymanie moczu. Dotyka ono nie tylko kobiet w okresie okołomenopauzalnym, ale także młode matki po porodach. Dzieje się tak, ponieważ ciąża powoduje osłabienie i rozciągnięcie mięśni dna miednicy. Szacuje się, że 25% pań cierpiała, cierpi, lub będzie cierpieć z powodu nietrzymania moczu. Właśnie dlatego, można uznać, że jest to problem powszechny.

Laser – bezpieczeństwo i skuteczność

Wykorzystanie lasera Mona Lisa TouchTM jest całkowicie bezpieczne. Tego typu zabieg stanowi alternatywę dla tradycyjnych ingerencji chirurgicznych. Metoda jest bezbolesna, bezkrwawa a przede wszystkim nie wymaga hospitalizacji – koniecznej w przypadku tradycyjnych form leczenia.

Mona Lisa TouchTM  skutecznie  redukuje problem wysiłkowego nietrzymania moczu, zapewniając pacjentkom niezwykły komfort oraz możliwość natychmiastowego powrotu do codziennego i aktywnego życia.

Przebieg zabiegu

Kliniki-ziiemlewski-nietrzymanie-moczuDo wykonania zabiegu każdą kobietę kwalifikuje lekarz specjalista na podstawie aktualnego badania cytologicznego oraz badania ginekologicznego i obszernego wywiadu medycznego. Zabieg wykonuje się przy użyciu aparatu Mona Lisa TouchTM, który wyposażony jest w specjalistyczną głowicę wraz ze skanerem, którą lekarz wprowadza do pochwy pacjentki. W wyniku bezpośredniego oddziaływania wiązki lasera na ścian pochwy dochodzi do „ogrzania” i obkurczenia włókien kolagenu. W rezultacie zabieg przyczynia się do powstania nowych, młodych komórek i gruczołów oraz wzrostu elastyczności błony śluzowej pochwy.  Zabieg z wykorzystaniem lasera Mona Lisa TouchTM zapewnia odbudowę błony śluzowej, obkurczenie pochwy oraz zniwelowanie problemu nietrzymania moczu bez wykorzystania skalpela. Cały proces jest całkowicie bezbolesny, dzięki czemu nie wymaga znieczulenia, ani nie wiąże się z koniecznością rekonwalescencji. Pacjentka po około 7 dniach od jego wykonania może  powrócić do aktywnego życia seksualnego.

Zabieg wykonywany przy użyciu urządzenia Mona Lisa TouchTM wpływa pozytywnie nie tylko na komfort życia pod względem fizycznym, ale również psychicznym. Każda z pań, która zdecydowała się na leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu podkreśla, że dzięki niemu odzyskała pewność siebie, co w pozytywny sposób wpłynęło również na jej kontakty intymne.

kliniki-ziemlewski-mona-lisa-touchSpecjalista ginekologii, certyfikowany specjalista z zakresu ginekologii estetycznej dr n.med. Renata Banach potwierdza nasze spostrzeżenia „Suchość pochwy,  utrata jej sprężystości, napięcia, a co za tym idzie nietrzymanie moczu to problemy, które pojawiają się u wielu pań niedługo po porodzie lub po przejściu menopauzy. Laser Mona Lisa TouchTM   w doskonały sposób leczy dolegliwości związane z życiem intymnym kobiet. Pacjentki, które postanowiły poddać się zabiegowi przy użyciu tego urządzenia odczuwają zwiększenie napięcia ścian pochwy oraz poprawę jej elastyczności. Po rozmowie z większością pacjentek otrzymuję informację, że ich życie seksualne uległo znacznej poprawie, a nawet powróciło do stanu sprzed porodu lub menopauzy. Ponadto pragnę zaznaczyć, że procedury powiązane z wykonaniem zabiegu nie wymagają hospitalizacji, zabieg cieszy się wśród pań zainteresowaniem z powodu skuteczności, braku odczuwania bólu oraz krótkiego okresu rekonwalescencji.”

Laser Mona Lisa TouchTM  stanowi rozwiązanie problemu wysiłkowego nietrzymania moczu. To nadzieja dla wielu kobiet, które szukają skutecznej metody leczenia tego schorzenia.

Więcej informacji na temat zabiegu Mona Lisa TouchTM znajdziesz na stronie internetowej – Kliniki Ziemlewski.

PODZIEL SIĘ: