Jak dobrać pieluchy dla dorosłych?

National Cancer Institute z Unsplash

Powodów nietrzymania moczu może być wiele, a podeszły wiek sprawia, że pojawiają się coraz częściej. Wybawieniem w tym wypadku są pieluchy dla dorosłych, które pomogą wchłonąć nadmiar moczu, zapewniając komfort. Jak jednak dobrać je tak, aby spełniały swoją rolę? Warto się temu przyjrzeć.

Jaki rozmiar pieluch wybrać?

Pierwszym zagadnieniem, które trzeba wziąć pod uwagę, są rozmiary pampersów dla dorosłych. Jest to niezwykle ważna kwestia, gdyż to ona w dużej mierze odpowiada za komfortu noszenia pieluchy. Jeśli rozmiar będzie zbyt mały, użytkownik będzie odczuwał ucisk i dyskomfort, a sama pielucha po prostu nie spełni swojej chłonnej roli. W przypadku za dużego rozmiaru wcale nie jest lepiej – wtedy pampers zaczyna się przemieszczać i zlatywać, co też nie pomaga w jego funkcjonalności.

Jak sprawdzić, który rozmiar będzie odpowiedni? Trzeba to zmierzyć. Chodzi tutaj o wymiary obwodu bioder użytkownika. Mając już wynik, warto spojrzeć na rozmiary pieluchomajtek, które oferuje dana firma. Powinni oni mieć wytłuszczone na ich stronie internetowej, jak dane rozmiary oddają rzeczywisty obwód bioder – tak jest w przypadku firmy Chłonne24, która oferuje szeroki wybór środków pomocy dla osób nietrzymających moc. Ich rozmiarówka pampersów na pewno pomoże każdemu, kto szuka odpowiedniego produktu.

Na co jeszcze zwrócić uwagę przy wyborze pieluchy?

Każdy użytkownik jest inny, a przez to ma inne potrzeby. Warto o tym pamiętać, gdy wybiera się pieluchy dla dorosłych. Jeśli mamy do czynienia z osobą, która nie jest samodzielnie aktywna i nie będzie potrafiła sobie zmienić pampersa, warto zaopatrzyć się w opcje z wygodnym pasem, który ułatwia cały proces wymiany. W tym przypadku ważne też jest, aby wiedzieć, kiedy należy pieluchę zmienić – istnieją specjalne wskaźniki wilgotności, które dostarczają niezbędnych do tego informacji.

Znając już rozmiar pieluch, warto dokładnie poznać inne aspekty, które wpływają na komfort ich użytkowania. O czym trzeba wiedzieć?

  • Jeśli użytkownik nie jest w stanie sam zmienić sobie pieluchy zaraz po oddaniu moczu, lub gdy opiekun nie będzie w stanie tego wtedy zrobić, należy zaopatrzyć się w produkt, który absorbuje nie tylko mocz, ale również nieprzyjemne zapachy z nim związane.
  • Warto dokładnie badać kondycję skórę w miejscu noszenia pieluchy. Jeśli jest ona w złym stanie, warto posłużyć się specjalnymi pieluchami, które zostały stworzone z przyjaznych dla skóry tworzyw, pozwalając jej na swobodne oddychanie i nie powodując otarć.
  • Należy dokładnie wiedzieć, jak poważny jest problem nietrzymania moczu, gdyż od tego zależeć będzie wybór, jeśli chodzi o chłonność pieluchomajtek.

Jaką chłonność pieluch wybrać?

Warto wiedzieć, że na rynku można spotkać wiele rodzajów pieluch dla dorosłych, które nie będą różniły się tylko użytym materiałem i rozmiarami. Jedną z najważniejszych cech, które będą je odróżniać, jest ich chłonność. Jak wybrać odpowiednią?

Przede wszystkim trzeba znać stopień nietrzymania moczu. Jeśli chodzi o średnio-zaawansowany problem, większość dobrej jakości pieluchomajtek poradzi sobie z tym utrudnieniem. Im jednak bardziej zaawansowane zaburzenia kontroli moczu, tym chłonność powinna być lepsza.

Najczęściej kryteria te określone są przez ilość wydalonego moczu na 4 godziny. Wygląda to następująco:

  • kropelkowe – do 50 ml,
  • lekkie – od 50 do 100 ml,
  • średnie – od 100 do 200 ml,
  • ciężkie – od 200 do 300 ml,
  • bardzo ciężkie – powyżej 300 ml.

Wiedząc o potrzebach użytkownika, można z łatwością dobrać odpowiednie pieluchomajtki.

PODZIEL SIĘ: