Gdzie dostępne są tabletki dzień po?

Gdzie dostępne są tabletki dzień po
pixabay

To pytanie zadaje sobie każda kobieta po odbytym stosunku bez zabezpieczeń lub gdy zabezpieczenie zawiodło. Powody mogą być naprawdę różne – od pękniętej prezerwatywy, przez zapomnienie zaaplikowania krążka dopochwowego czy przerwanie brania tabletek. Może się również zdarzyć, że po prostu stosunek był nieplanowany i spontaniczny. Jak więc w takim przypadku zdobyć tabletkę dzień po?

Gdzie można dostać tabletkę dzień po?

Wiele kobiet chciałoby załatwić sprawę jak najszybciej – najlepiej iść do apteki, kupić tabletkę i spokojnie ją zażyć albo najlepiej skorzystać z szybkiej dostawy z apteki internetowej bez rozmowy z nikim, szczególnie w mniejszych miastach i wsiach. Niestety nie będzie to takie proste, gdyż tego typu pigułki sprzedawane są tylko na receptę już od kilku lat. Bez wizyty lekarskiej się nie obędzie. Jeśli jednak nie masz ochoty na rozmowę ze swoim lekarzem, którego znasz, możesz udać się do każdego innego, skorzystać z teleporady lub nawet istnieją specjalne przychodnie internetowe takie jak twoje-zdrowie24.pl, gdzie pracują lekarze i wystawiają tego typu recepty. Prywatna konsultacja lekarska jest płatna, jednak otrzymujemy receptę już w ciągu kilkunastu minut. Jak wiadomo, czas zażycia pigułki dzień po jest kluczowy. Im szybciej ją kobieta zażyje, tym ma większą szansę na uniknięcie ciąży.

Kiedy zażyć tabletkę dzień po?

Przyjmuje się, że najlepiej przyjąć tabletkę 12-72 godzin po stosunku, bo wtedy ma najwyższą skuteczność działania. Maksymalnie w przypadku niektórych leków można nawet go zastosować do 120 godzin. Co bardzo ważne, to fakt, że receptę na pigułkę dzień po może wystawić każdy lekarz, każdej specjalności – zarówno lekarz rodzinny, jak i lekarz ginekolog, lekarz w szpitalu z nocnej/świątecznej opieki zdrowotnej, a nawet teoretycznie dentysta. Tak więc, jeśli jesteś zestresowana, możesz nawet z samego rana przed otwarciem gabinetów lekarskich iść do nocnej opieki zdrowotnej lub w przypadku dnia świątecznego również udać się do szpitala w weekend czy jakiekolwiek święto i otrzymać receptę na tabletkę.

Kiedy już uda się zdobyć receptę na pigułkę po stosunku, można udać się do dowolnej apteki (pamiętaj, że w każdym mieście powinna być apteka dyżurująca nawet w święta i niedziele). Koszt takiej tabletki waha się od 30 do 130 złotych i nie są one refundowane, więc konieczne będzie zapłacenie całej kwoty. Cena jest zależna od apteki, rodzaju leku i substancji aktywnej, która jest uzależniona często od czasu, który upłynął od stosunku. Ze względu na to, że jest to lek na receptę, nie można go zamówić z apteki internetowej, więc konieczna będzie wizyta w standardowej aptece. Więcej informacji znajdziesz na przykład pod adresem twoje-zdrowie24.pl.

PODZIEL SIĘ: