Elektrostymulacja – skuteczna metoda leczenia nietrzymania moczu

ntm

Wyróżniamy różne metody leczenia nietrzymania moczu. Jedną z nich jest elektrostymulacja.

Nietrzymanie moczu to problem zdrowotny, który coraz większą liczbę kobiet. Wśród wielu metod terapii warto zwrócić uwagę na elektrostymulację.

Nietrzymanie moczu

Dolegliwość ta dotyka zwłaszcza kobiety po okresie menopauzy. Choroba powoduje poczucie wstydu, zażenowania, skutecznie odsuwając chorych od życia towarzyskiego a nawet zawodowego. Powoduje także liczne problemy psychiczne.

Elektrostymulacja

Elektrostymulacja mięśni dna miednicy jest metodą zachowawczą w leczeniu nietrzymania moczu. Polega ona na stymulowaniu mięśni za pomocą specjalnych elektrod, które umieszcza się w pochwie lub odbytnicy. Przy tego typu terapii stosuje się prąd o natężeniu ok. 20 mA. Dzięki niej dochodzi do różnych zmian, które doprowadzają do zmniejszenia objawów nietrzymania moczu a nawet całkowitego wyleczenia schorzenia.

Potwierdzona skuteczność

Skuteczność elektrostymulacji w leczeniu nietrzymania moczu sięga nawet 90%. Jest to bezpieczna metoda, którą można łączyć razem z innymi. Może być stosowana w profilaktyce bądź leczeniu przedoperacyjnym. Często jednak jest tak efektywna, że zabieg operacyjny może okazać się zbędny. Pierwsze efekty terapii są widoczne już po ok. 3 tygodniach jej regularnego stosowania.

Elektrostymulacja także po ciąży

Nietrzymanie moczu bardzo często dotyka kobiety w ciąży lub po porodzie. Problem często znika samoistnie, jeśli jednak tak się nie stanie, warto skorzystać z elektrostymulacji. Przed podjęciem terapii konieczna jest konsultacja z lekarzem lub fizjoterapeutą, który dokładnie ustali leczenie i rodzaj ćwiczeń.

PODZIEL SIĘ: