Choć nietrzymanie moczu jest taką samą chorobą jak grypa, wiele osób nie zgłasza problemu lekarzowi. Inkontynencja wciąż stanowi temat tabu. Akcje, zainicjowane przez media i firmy farmaceutyczne, próbują zmienić stosunek do NTM. Czy to schorzenie można leczyć?

Potrzeby osób, które zmagają się nietrzymaniem moczu, zostały dostrzeżone przez firmy funkcjonujące na rynku. Dużą popularnością cieszą się wkładki urologiczne, które znacząco poprawiają jakość życia chorego. Zapewniają one subtelną ochronę, odpowiednio dobrane nie uwierają i nie odznaczają się pod ubraniem. Wkładki urologiczne wykazują działanie sorpcyjne, co oznacza, iż podobnie jak gąbka pochłaniają wilgoć. Nowoczesne technologie zapewniają dobrą cyrkulację powietrza i tym samym zapobiegają odparzeniom. Producenci uwzględnili różnice w budowie anatomicznej chorych, co znalazło odzwierciedlenie w ich ofercie. Wkładki urologiczne występują w kilku rozmiarach, toteż każda osoba, która boryka się z NTM, może poczuć się komfortowo.

Nietrzymanie moczu – suplementy diety

Suplementy diety dedykowane chorym na nietrzymanie moczu nie są tak popularne jak wkładki urologiczne, aczkolwiek z roku na rok wzrasta ich sprzedaż. Tego typu specyfiki działają wielokierunkowo. Z ich dobrodziejstw mogą korzystać zarówno osoby, które zmagają się z nawracającymi stanami zapalnymi pęcherza, jak i chorzy na NTM. Suplementy diety wpływają pozytywnie na funkcjonowanie układu moczowego za sprawą naturalnych ekstraktów. Do produkcji omawianych preparatów wykorzystuje się pestki dyni, ziele pokrzywy zwyczajne, żurawinę oraz nasiona soi.

NTM – czynniki ryzyka

Budowa anatomiczna, porody oraz gospodarka hormonalne predysponują kobiety do nietrzymania moczu. Wśród czynników ryzyka wymienia się menopauza, czyli naturalny etap w życiu pań, któremu towarzyszy wygasanie czynności jajników. Te parzyste narządy płciowe odpowiadają za produkcję progesteronu i estrogenów. Te ostatnie wywierają ogromny wpływ na strukturę tkanki łącznej, którą stanowi spoiwo elementów mięśniowych. Niedobór estrogenów osłabia mięśnie dna miednicy i tym samym sprzyja nietrzymaniu moczu. Firmy farmaceutyczne dostrzegły tę zależność i przystąpiły do opracowywania stosownych specyfików. Suplementy diety adresowane do osób, które borykają się z inkontynencją, zawierają fitoestrogeny. Jak działają te substancje?

1 2
Share.

Comments are closed.