NTM czy może wpływać na życie seksualne?

Seks przestaje być tematem tabu, jednak gdy trzeba przyznać się partnerowi do wstydliwej dolegliwości, pojawia się problem.

Intymne kontakty z partnerem to bardzo ważna część relacji. Seks stał się istotnym elementem związku. Pogoń za idealnym ciałem i idealnym wyglądem potęguje presje bycia idealnym w każdym calu. Niestety, tak jak potrafi się rozmawiać o swoich pragnieniach i potrzebach, tak niektórym bardzo ciężko jest przyznać się do wstydliwych dolegliwości.

Mogą z tego wynikać nieprzyjemne sytuacje. Rezygnacja ze zbliżeń z partnerem, przez dolegliwości nietrzymania moczu, może powodować oziębienie stosunków, czy nawet trwałe zerwanie więzi. Niekontrolowany wyciek moczu podczas stosunku to częsta zmora kobiet cierpiących na tę przypadłość.

Najważniejsze – szczerze porozmawiać

Nie należy ukrywać problemu przed ważną osobą. W niczym to nie pomoże, uczucie wstydu wciąż będzie tak samo silne, a dojdą do tego jeszcze kłopoty w związku. Partner odrzucony czuje się nieatrakcyjny. Nie domyśli się, że chodzi o chorobę, a będzie szukał problemu w sobie, albo w samej relacji. Trzeba zdobyć się na odwagę i szczerze porozmawiać. Wsparcie partnera w chorobie okaże się na pewno bardzo pomocne. Kiedy będzie wiedział, będzie może przedyskutować problem i podjąć pewne kroki w celu pozbycia się go.

Aleksandra Wiktor

PODZIEL SIĘ: