Życie zawodowe chorych na NTM
Do mimowolnego wycieku moczu może dojść w każdej chwili, także podczas spotkania z ważnym kontrahentem.
Nietrzymanie moczu jest chorobą, która częściej dotyka kobiety. Podczas porodu nierzadko dochodzi do osłabienia mięśni dna miednicy. Te z kolei odpowiadają za kontrolowanie procesu oddawania moczu.
Psychiczny aspekt NTM
Osoby, dotknięte inkontynencja, często odczuwają wstyd i zażenowanie. W związku z tym ograniczają życie towarzyskie do minimum. W przypadku spotkań zawodowych sytuacja jest bardziej skomplikowana. Ludzie, którzy borykają się z NTM, nie mogą zrezygnować ze spotkań z klientami. Obiady i kolacje biznesowe nierzadko stają się źródłem stresu.
Permanentny stres
Zdenerwowanie pojawia się również podczas pracy w biurze. Osoba, dotknięta NTM, obawia się, że koleżanka, z którą dzieli biurko, stanie się świadkiem mimowolnego wycieku moczu. Ludzie, którzy borykają się z inkontynencją, żyją w nieustannym stresie. Negatywne emocje odbijają się na ich zdrowiu psychicznym.
Wkładki urologiczne
Ludziom, którzy zmagają się z nietrzymaniem moczu, z pomocą przychodzą wkładki urologiczne. To rozwiązanie zwiększa komfort życia osób, dotkniętych tą wstydliwą przypadłością. Choć na rynku mamy do czynienia z ogromnym wyborem wkładek urologicznych, wielu chorych obawia się, że elementy higieniczne będą odznaczały się.
Strój zmniejszający dyskomfort
W celu zmniejszenia dyskomfortu warto dokładnie przemyśleć strój biznesowy. Zrezygnujmy z cienkich, prześwitujących spodni. Dolna część garderoby nie powinna przylegać do ciała.
NTM wpływa na życie zawodowe. Na szczęście istnieją sposoby, które pozwalają zmniejszyć dyskomfort chorego. Osoby, dotknięte tą przypadłością, powinny przyjrzeć się metodom leczenia inkontynencji.