Kilka zasad dbania o higienę jamy ustnej

Kilka zasad dbania o higienę jamy ustnej
Panthermedia

Dbanie o higienę jamy ustnej wydaje się być prostym i nieskomplikowanym procesem. Niemniej jednak, wiele osób ma sporo wątpliwości związanych na przykład z wyborem odpowiedniej szczoteczki, pasty do zębów, płynu do płukania ust czy nici dentystycznych. Jeśli chcesz zgłębić swoją wiedzę na ten temat i jeżeli poszukujesz kilku praktycznych wskazówek, to poniższy wpis jest właśnie dla Ciebie.

Wybór szczoteczki i pasy do zębów

Profesjonalna higiena jamy ustnej, to przede wszystkim regularne szczotkowanie zębów. Jak wiadomo do tego procesu należy dobrać odpowiednią szczoteczkę. Producenci takich produktów stanęli na wysokości zadania i specjalnie na potrzeby różnych osób stworzyli wiele rodzajów szczoteczek. Do czynienia mamy między innymi ze szczoteczkami manualnymi i elektrycznymi. Wszystkie te produkty mogą mieć miękkie, średnie lub twarde włosie, które przystosowane są do różnych typów uzębienia i dziąseł. Jeśli zaś chodzi o wybór pasty do zębów, to na półkach sklepowych także można znaleźć wiele produktów rekomendowanych przez specjalistów. Bez większych przeszkód można kupić pasty wybielające, zapobiegające próchnicy, chroniące dziąsła i odświeżające oddech. Jeśli będziemy mieć problem z doborem właściwej pasty i szczoteczki, to z pomocą może przyjść nasz dentysta. Lekarz po sprawdzeniu stanu uzębienia na pewno podpowie, które preparaty wybierać.

Płyny do płukania usta, nici i inne akcesoria

Jak już wiadomo szczotkowanie, to jedna z najważniejszych kwestii dbania o higienę jamy ustnej. Niemniej jednak, samo mycie zębów może okazać się niewystarczające. Co zatem należy robić by mieć świeży oddech, by zniwelować bakterie w jamie ustnej i mieć białe zęby? Odpowiedź jest dosyć oczywista. Wystarczy dobrać odpowiedni płyn do płukania ust i zwrócić uwagę na kilka dodatkowych akcesoriów, takich jak na przykład nici dentystyczne. Szukając właściwego płynu warto przejrzeć produkty https://www.listerine.pl/ polecane przez wielu stomatologów. Każdy z nas do dyspozycji będzie mieć preparaty dostosowane do indywidualnych potrzeb. Jeśli więc chcesz mieć mocne zęby i zdrowe dziąsła, to poznaj właściwości profesjonalnych płynów. Ich główną zaletą jest zapobieganie problemom związanych z krwawieniem dziąseł i odkładaniem się płytki nazębnej. Już po pierwszej aplikacji na zębach stworzy się specjalna powłoka ochronna, która będzie działała nawet przez kilkanaście godzin. Wystarczy przez trzydzieści sekund płukać usta i gotowe. Preparatu nie wolno połykać ani rozcieńczać z wodą. Poza ochronnymi płynami można także znaleźć produkty odświeżające oddech oraz wybielające zęby.

Tekst partnera

PODZIEL SIĘ: