Nietrzymanie moczu – kłopot w pracy

Nietrzymanie moczu - kłopot w pracy?

NTM wcale nie musi być powodem do rezygnacji z satysfakcjonującej kariery zawodowej. Wystarczy odpowiednie podejście i wiedza w jaki sposób radzić sobie z tą przypadłością. To co na początku może wydawać się uciążliwe – po czasie staje się jedynie niewiele znaczącym nawykiem. Wystarczy przełamać swój wstyd!

Osoby dotknięte problemem nietrzymania moczu doświadczają nieustannego poczucia winy i wstydu. Cały czas zastanawiają się, jak na wieść o tej nieprzyjemnej przypadłości zareaguje otoczenie.

Nietrzymanie moczu a współpracownicy?

Wielokrotnie zadajemy sobie wiele trudu żeby naszą chorobę utrzymać w tajemnicy. Miejmy jednak świadomość, że bardzo częste i długie wizyty w toalecie mogą zostać odebrane jako ucieczka od służbowych obowiązków. W dodatku z powodu nieprzyjemnego zapachu moczu możemy również stać się obiektem żartów dotyczących rzekomego braku dbania o naszą higienę osobistą. Zamiast chować się po kątach, ograniczać zakres ruchu i unikać ludzi – poinformujmy wprost szefostwo oraz najbliższych współpracowników o problemie. Nie bójmy się! Każdy jest człowiekiem i nic co ludzkie nie powinno być nam obce. Powiedzmy otwarcie, że dotyczy nas problem NTM oraz zapoznajmy otoczenie z czym ta choroba jest związana oraz jakiego wymaga z naszej strony postępowania. Koledzy i koleżanki z pracy z pewnością wykażą się wtedy wyrozumiałością oraz zaoferują pomoc. Warto z niej skorzystać. Zaś nasza szczerość zostanie pozytywnie odebrana co polepszy znacząco jakość kontaktów z otoczeniem.

Jak zabezpieczyć się w pracy?

Na rynku dostępne są dwa rodzaje środków higienicznych, które chłoną wilgoć oraz zapobiegają powstawaniu nieprzyjemnego zapachu. Są to wkładki higieniczne oraz pieluchomajtki. Wkładki są praktycznie niewidoczne oraz zapewniają ogromny komfort użytkowania. Jednak ich ogromnym minusem jest zdecydowanie mniejsza chłonność.  Jeśli niekontrolowana ilość oddawanego przez nas moczu jest spora – warto zastanowić się nad zakupem pieluchomajtek.  Warto dokupić do nich specjalną bieliznę maskującą, która poprzez swój kształt oraz specjalne obciskanie okolic brzucha i bioder sprawi, że nie będą one tak bardzo rzucały się w oczy.

Biznesowy ubiór w pracy przy NTM

Choroba ta wcale nie przekreśla naszych szans na zakładanie eleganckich garsonek, garniturów czy też sukienek. Ważne, aby były one uszyte z lekkich, nieprzylegających materiałów oraz miały w swoim składzie jak najwięcej przewiewnej bawełny. Luźniejszy ubiór zapewni nam wiele komfortu psychicznego i fizycznego. Na wszelki wypadek – warto zabierać ze sobą zapasową parę spodni wykonaną z bardzo lekkiego materiału. Po złożeniu zajmują one naprawdę niewiele miejsca i zmieszczą się nam nawet w aktówce.

NTM wcale nie ogranicza naszej sprawności ruchowej oraz aktywności umysłowej. Warto o tym pamiętać i jak najdłużej cieszyć się przyjemnościami oferowanymi przez życie.

Natalia Herzog

PODZIEL SIĘ: