Na czym polega neuromodulacja krzyżowa?

neuromodulacja-krzyzowa

Istnieje wiele chorób układu moczowego i jeszcze więcej sposobów ich leczenia. Na czym polega neuromodulacja krzyżowa?

Neuromodulacja krzyżowa w leczeniu nietrzymania moczu

Neuromodulacja krzyżowa jest stosowana w leczeniu dróg moczowych, szczególnie przy nadreaktywności pęcherza moczowego i zespołu bólowego. Oparta na nowoczesnych technologiach metoda, wykorzystuje działanie prądu elektrycznego. Jest idealna dla osób, którym nie pomogły tradycyjne metody leczenia takie jak farmakoterapia. Ta nowoczesna terapia jest całkowicie bezpieczna i mało inwazyjna. Najlepiej rozpocząć ją już we wczesnym stadium choroby.

Działanie neuromodulacji krzyżowej

Terapia polega na zastosowaniu techniki InterStim, która umożliwia stymulację nerwów krzyżowych, dzięki wszczepionemu, małemu stymulatorowi. Wysyła on impulsy elektryczne, które mają skuteczne działanie. Przywracają prawidłową aktywność nerwów, które kontrolują pracę mięśni dna miednicy i tym samym wydzielanie moczu. Neuromodulacja wpływa również na pracę ośrodków mózgu, które odpowiadają za czynności związane z układem moczowym człowieka. Skuteczność potwierdzają liczne badania i zadowolenie pacjentów z problemem nietrzymania moczu. Neuromodulacja krzyżowa niweluje takie objawy jak niekontrolowane wydzielanie kału i koczu, zaparcia czy zatrzymanie moczu. Większość chorych, deklaruje całkowite pozbycie się uporczywego problemu i ustąpienie wszelkich symptomów.

Dwie fazy terapii

Przy terapii neuromodulacją krzyżową wyróżnia się dwie fazy – testową oraz fazę wszczepienia. W pierwszej fazie, obserwuje się skuteczność, za pomocą elektrody i specjalnemu stymulatorowi zewnętrznemu. Zredukowanie objawów jest oznaką gotowości pacjenta do wkroczenia w fazę drugą. Wtedy następuje wszczepienie elektrody trwałej, w pobliżu nerwów pleców dolnych. Pod skórą umieszcza się także neurostymulator, który programuje lekarz specjalista. Dzięki takiemu urządzeniu, pacjent może bez problemu wykonywać wszelkie codzienne czynności, ciesząc się z aktywności bez objawów choroby.

Neuromodulacja krzyżowa jest bardzo skuteczną metodą leczenia nietrzymania moczu i innych dolegliwości związanych z naszym układem moczowym. Miejmy nadzieję, że w przyszłości będzie ogólnodostępna, dla wszystkich pacjentów, cierpiących z powodu takich problemów.

PODZIEL SIĘ: