Jak zlikwidować zaczerwienienia na policzkach?

Jak zlikwidować zaczerwienienia na policzkach

Czerwona twarz jak u osoby, która często nadużywa alkoholu lub bez przerwy jest zawstydzona, tony podkładów kryjących i ciągle podrażniona skóra twarzy. Jeżeli wszystkie te zjawiska dobrze znasz, najprawdopodobniej masz skórę naczynkową – jedną z najtrudniejszych do pielęgnacji. Na szczęście nowoczesna kosmetologia zwiększa wiedzę w tym zakresie i pozwala poradzić sobie z problemem.

Dlaczego mam skórę naczynkową?

Skóra naczynkowa jest bardzo cienka, przez co naczynia krwionośne, gdy ulegają rozszerzeniu, są bardziej widoczne. Ponadto naczynia, które są bardziej narażone na działanie czynników środowiskowych, pękają i pozostawiają brzydkie ślady na twarzy. Skóra naczynkowa nie jest wystarczającą barierą ochronną dla naczyń włosowatych znajdujących się pod skórą przez co jest również bardzo delikatna i wrażliwa na działanie wszelkich zewnętrznych czynników.

Jak ją pielęgnować?

Pielęgnacja skóry naczynkowej powinna być skupiona na głębokim nawilżaniu i ciągłym wzmacnianiu bariery ochronnej skóry. Najważniejsza jest ochrona przed promieniowaniem słonecznym, niskim, jak i wysokimi temperaturami i środkami drażniącymi skórę. Kremy dla osób ze skórą naczynkową powinny zawierać filtry UVA i UVB, a także witaminę K, C i rutozyd, który wzmacniają naczynka. Najczęściej stosowane kosmetyki to Redbloker krem, C- kapilax krem, Flos-lek Naczynka Pro krem. Ponadto w dni bardzo słoneczne twarz powinna być osłonięta, a dla uzyskania opalenizny lepiej jest użyć delikatnego samoopalacza. W chłodne dni należy używać bardziej tłustych kremów. Kosmetyki myjące powinny być bardzo delikatne, bez składników ścierających.

Zabiegi w gabinecie kosmetycznym

Skóra naczynkowa bardzo dobrze reaguje na wszelkie zabiegi głęboko nawilżające. Oporne naczynka, które nie chcą się obkurczyć, można zamknąć. Taki zabieg należy wykonać w sprawdzonym gabinecie medycyny estetycznej. Zanim zostaną wykonane zabiegi, lekarz powinien dokładnie zdiagnozować każdy przypadek. Ważne jest, aby określić, na jakim etapie jest schorzenie, aby odpowiednio dostosować terapię.

Zapraszamy do współpracy!

Biuro
ul. Żniwna 3, 45-763 Opole Tel: 789 419 820
© Copyright Leczenie NTM (nietrzymanie moczu) – porady i wskazówki 2021